Zestawienie różnych ziół
© 123object_stock/Fotolia.com

Herbaty, które pomogą oczyścić organizm z toksyn

Zestawienie różnych ziół
© 123object_stock/Fotolia.com

Zielona herbata i herbaty ziołowe (np. na bazie fiołka trójbarwnego) świetnie sprawdzą się jako wsparcie przy oczyszczaniu organizmu z toksyn.

 

Współczesny tryb życia i spożywanie wysokoprzetworzonych pokarmów zawierających cukry i tłuszcze utwardzone powoduje, że organizm potrzebuje wsparcia podczas oczyszczania go z toksyn. Z pomocą przychodzi zielona herbata i herbaty ziołowe.

Zielona herbata sprzyja oczyszczaniu organizmu z toksyn

Dzięki swoim właściwościom moczopędnym, zielona herbata ułatwia oczyszczanie organizmu z toksyn, które skumulowały się w tkankach. Sprzyja to lepszej kondycji całego organizmu i jest jedną z metod profilaktyki walki z cellulitem. Metabolizm zachodzący w wątrobie pod wpływem działania zielonej herbaty również jest usprawniany, więc napar sprzyja nie tylko oczyszczaniu, ale również odchudzaniu. Zielona herbata zapobiega również gromadzeniu się złogów w naczyniach krwionośnych, wpływając tym samym korzystnie na układ sercowo-naczyniowy. Jest też ważnym elementem profilaktyki antyrakowej. Zieloną herbatę można parzyć wielokrotnie, jednak mokre liście nie powinny być pozostawione na dłużej niż 12 godzin.

Herbaty ziołowe pomagające oczyścić organizm z toksyn

W aptece można zaopatrzyć się w zioła niezbędne do samodzielnego zaparzenia herbaty ziołowej, która pita regularnie pomoże oczyścić organizm z toksyn.

 

Przykładowe właściwości wybranych ziół:

  • pokrzywa – pomaga usuwać chlorki oraz mocznik, działa przeciwbakteryjnie i przeciwzapalnie;
  • liść brzozy – dzięki działaniu moczopędnemu sprzyja oczyszczaniu organizmu, poprawia również przemianę materii;
  • kwiat wrzosu – ma działanie moczopędne, dodatkowo pobudza wydzielanie kwasów żołądkowych;
  • ziele nawłoci – roślina o właściwościach moczopędnych i przeciwzapalnych;
  • kwiat mniszka lekarskiego – sprzyja usuwaniu zbędnych produktów przemiany materii, wpływa korzystnie na wątrobę i pęcherz żółciowy;
  • fiołek trójbarwny (czyli bratek) – znany jest ze swoich właściwości moczopędnych ułatwia pozbycie się toksyn z organizmu;
  • skrzyp polny – zioło pomagające w detoksykacji organizmu dzięki działaniu moczopędnemu i napotnemu.

 

Samodzielnie zaparzone herbaty ziołowe można pić naprzemiennie lub połączyć zioła i używać ich w formie ziołowej mieszanki oczyszczającej.


Przeładuj

Ania z "Hotelu Paradise" jest zadowolona z tego jak wypadła w programie? To naprawdę szczere wyznanie uczestniczki

zobacz 02:11