damski szczupły brzuch
Image by LifetimeStock.com

OXY, czyli dieta proteinowa oparta na shake'u z żurawiny

damski szczupły brzuch
Image by LifetimeStock.com

Dieta OXY, według jej twórców, ma być równie skuteczna jak dieta Dukana, ale znacznie od niej zdrowsza. Nie ma skutków ubocznych takich jak np. uszkodzenie nerek spowodowane nadmiarem białka, mniej prawdopodobny jest także efekt jojo po zakończeniu diety.

Na czym polega dieta OXY?

Dieta OXY jest dietą proteinową, czyli taką, która opiera się na produktach białkowych. Dopuszcza ona jednak nie tylko białka zwierzęce, ale też roślinne. Duży nacisk położono także na oczyszczanie organizmu z toksyn podczas stosowania diety OXY. Dieta OXY ma cztery fazy: detox, fat burning, step i balance. Każda z tych faz powinna trwać przez tydzień.

Dieta OXY – faza 1. „detox”

Pierwszy tydzień to przygotowanie do diety. W tej fazie oczyszczamy organizm z toksyn, żeby był bardziej podatny na odchudzanie.

Dieta OXY – faza 2. „fat burning”

Druga faza diety OXY to okres intensywnego spalania tłuszczu. W drugim tygodniu diety powinno się jeść wyłącznie białka pochodzenia zwierzęcego. Można je jeść bez ograniczeń.

Dieta OXY – faza 3. „step”

W trzecim tygodniu do diety należy włączyć białka roślinne. Stosunek białek zwierzęcych do roślinnych powinien wynosić 50:50.

Dieta OXY – faza 4. „balance”

W czwartym tygodniu, a zarazem w czwartej fazie, diety OXY można jeść nie tylko białka, ale też węglowodany i tłuszcze. W tej fazie należy jeść ok. 65 g białka dziennie. Czwarta faza ma utrwalać efekt diety.

OXY Shake – podstawa diety OXY

Shake z kefiru, żurawiny i otrębów to podstawowy posiłek podczas fazy fat burning. Zawiera on błonnik oraz antyoksydanty, dzięki czemu usuwa toksyny i chroni florę bakteryjną jelit.

Czy dieta OXY jest bezpieczna?

Dieta OXY jest reklamowana jako bezpieczniejsza od diety Dukana, ponieważ białko stopniowo równoważone jest innymi składnikami odżywczymi. Dieta OXY ma dzięki temu nie obciążać zbytnio nerek i wątroby. Błonnik, dostarczany już w fazie białkowej wraz z shakiem żurawinowym, zapobiega zaparciom. Przed rozpoczęciem stosowania tej diety warto jednak porozmawiać z lekarzem. Osoby, które kiedykolwiek chorowały na nerki albo wątrobę, mimo wszystko powinny poszukać innej diety odchudzającej.


Przeładuj

Czy Julia Wieniawa i Viki Gabor rywalizują ze sobą?!

zobacz 01:34