szczupła kobieta w białym stroju kąpielowym
Image by LifetimeStock.com

Sekret idealnej sylwetki gwiazdy "Przyjaciół"

szczupła kobieta w białym stroju kąpielowym
Image by LifetimeStock.com

Dieta Jennifer Aniston to sposób żywienia bazujący na produktach z małą ilością tłuszczu i kalorii, z dobrze skomponowanymi, prostymi posiłkami. Dopuszczane są w niej małe odstępstwa od diety (10% diety), dzięki którym unikniemy podjadania pomiędzy posiłkami.

Zalety diety Jennifer Aniston 

Autorska dieta dbającej o zdrowy tryb życia zadbanej aktorki zyskała dużą popularność nie tylko w Hollywood. Swój sukces Jennifer Aniston zawdzięcza trwałym efektom, niewystępowaniu efektu jo-jo i bogatemu menu, które nie pozwala na nudę. Sama Jennifer zrzuciła dzięki niej 13,5 kilograma w sześć miesięcy. Dzięki wytrwałości chudniemy tu powoli, acz skutecznie i trwale. Dieta jest zbilansowana, bezpieczna, zróżnicowana i do długotrwałego stosowania.

Dieta Jennifer Aniston - zasady żywienia

Opracowana przez gwiazdę dieta 9:1 bazuje na tym, aby 90% menu stanowiły zdrowe produkty niskokaloryczne z małą ilością tłuszczu, bogate w skrobię i błonnik, pozostałe 10% to przyjemności. Ponadto ważne jest takie komponowanie posiłków, aby w każdym z nich znalazło się 40% węglowodanów i po 30% białek i tłuszczów. Dieta zapewnia stabilny poziom insuliny i glukagonu (reguluje spalanie tłuszczu w organizmie).

Menu w diecie Jennifer Aniston

W diecie Jennifer Aniston należy unikać kawy, słodzonych napojów, tłustych smażonych pokarmów, fast foodów, słodyczy. Podstawą są świeże soki owocowe, niegazowana woda (szklanka przed posiłkiem zapewni uczucie sytości), pełnoziarniste pieczywo, muesli, gotowane w łupinkach ziemniaki, fasolka szparagowa, kukurydza, owoce, grillowana pierś kurczaka.

Propozycje posiłków w diecie Jennifer Aniston

Śniadanie najlepiej zacząć od świeżo wyciskanego soku owocowego czy warzywnego lub zielonej herbaty. Następnie można zjeść kromkę pełnoziarnistego chleba z twarożkiem i niesłodzonym dżemem, muesli lub płatki owsiane z rodzynkami i odtłuszczonym mlekiem bądź gotowaną fasolkę z sokiem pomidorowym. Po maksymalnie pięciogodzinnej przerwie zjadamy obiad - gotowane w mundurkach ziemniaki z grillowanym kurczakiem i warzywami, sałatkę warzywną z jogurtem naturalnym, ciemne pieczywo z chudą wędliną i warzywami oraz owoce czy warzywny gulasz z indyka. Na kolację polecane są dietetyczna domowa pizza z niskotłuszczowym serem, kasza z sosem warzywnym, grillowana ryba w jarzynach czy fasola w sosie pomidorowym.


Przeładuj

Doda przerywa milczenie! Zabrała głos w sprawie małżeństwa z Emilem. Mają kryzys?

zobacz 00:39