pęczek marchewki
Image by LifetimeStock.com

Na czym polega dieta Ewy Chodakowskiej

pęczek marchewki
Image by LifetimeStock.com

Dieta Ewy Chodakowskiej, dzięki połączeniu aktywności fizycznej i jadłospisu stworzonego zgodnie z zasadami racjonalnego odżywiania, może być skuteczna i zdrowa.

 

Fenomen trenerki fitnessu, Ewy Chodakowskiej, zdaje się nie słabnąć. Ona sama jest żywą reklamą promowanego przez siebie zdrowego żywienia i aktywnego trybu życia. Jako przeciwniczka obsesyjnego kontrolowania kalorii, proponuje dietę zbilansowaną.

Jakie produkty i jak często proponuje jeść Ewa Chodakowska

Ewa Chodakowska podkreśla wagę zjadania produktów bogatych w błonnik, ciemnego pieczywa oraz warzyw i owoców. Za równie istotne uważa nawadnianie organizmu. Zatem propozycje jadłospisów promowanych przez Ewę Chodakowską oparte są o zasady racjonalnego odżywiania. Zgodnie z jego zasadami również trenerka promuje ideę systematycznego jedzenia i zjadania pięciu posiłków w ciągu dnia, w regularnych odstępach. Dużą wagę również przykłada do zdrowego, pożywnego śniadania. W związku z tym, że programy proponowane przez Ewę Chodakowską łączą się z wysiłkiem fizycznym, w diecie powinny znaleźć się również źródła białka. Komponowanie jadłospisu, który uwzględnia zapotrzebowanie na wszystkie wartości odżywcze, a także nie jest związany z głodzeniem się, przemawia na korzyść programu opartego o znane zasady racjonalnego odżywiania, który proponuje Ewa Chodakowska.

Aktywność fizyczna nieodłącznym elementem diety Ewy Chodakowskiej

Ewa Chodakowska proponuje również programy ćwiczeń, które w połączeniu ze zbilansowaną dietą mają pomóc w osiągnięciu wymarzonej sylwetki i lepszego zdrowia. Trenerka fitness znana jest z intensywnych programów, dzięki którym można stracić zbędne kilogramy i wzmocnić mięśnie. Nazwy takich ćwiczeń jak „Skalpel” czy „Killer” przylgnęły już do Ewy Chodakowskiej. Ponieważ ćwiczenia promowane przez nią są intensywne, osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z aktywnością fizyczną, powinny dać sobie więcej czasu na wdrożenie się w te ćwiczenia.

Dla kogo jest dieta promowana przez Ewę Chodakowską

Ponieważ nieodłącznym elementem zdrowego trybu życia promowanego przez Ewę Chodakowską są aktywne ćwiczenia fizyczne, jest to program przeznaczony dla osób zdrowych. Sama autorka apeluje, że jeśli ktokolwiek ma wątpliwości i problemy ze zdrowiem, powinien skonsultować proponowany przez nią program z lekarzem.


Więcej na temat odchudzanie diety odchudzające
Przeładuj

"Love Island": Caroline i Mateusz mają nietypowy plan na wydanie nagrody głównej! Na to pójdzie 100 tysięcy?!

zobacz 02:11