Rudowłosa kobieta w krótkiej czarnej sukience
©yuriyzhuravov/Fotolia

Czym jest dieta 10 dniowa?

Rudowłosa kobieta w krótkiej czarnej sukience
©yuriyzhuravov/Fotolia

Na diecie 10-dniowej zabronione jest smażenie, tłuste jedzenie, łączenie w posiłkach białek i węglowodanów, używanie cukru, oleju, masła czy śmietany. Je się 5 posiłków w ciągu dnia, pije dużo wody, kawy, herbaty słodzonych sacharyną, można przyjmować suplementy diety i stosować aktywność fizyczną.

Zasady diety 10-dniowej

Angielski pionier alternatywnej medycyny wymyślił dziesięciodniową dietę Little Black Dress, na której chudnie się 10 funtów (4,5 kilograma), na potrzeby gwiazd i śmietanki towarzyskiej. Podstawowe zasady diety:

 • dozwolona jest dowolna ilość wody, herbaty i kawy, słodzonych sacharyną, z dodatkiem mleka, pomarańczy lub cytryny;
 • konieczne jest ograniczenie soli;
 • do sosów sałatkowych polecany jest ocet jabłkowy;
 • dozwolone jest przyjmowanie suplementów diety, uzupełniających minerały;
 • w obrębie jednego posiłku nie łączy się białek i węglowodanów;
 • dopuszcza się jedynie chude mięso;
 • zabronione jest smażenie, używanie oleju, majonezu, masła, śmietany, cukru;
 • na przedpołudniową przekąskę najlepszy jest owoc cytrusowy, truskawki bądź jabłka;
 • zalecana jest aktywność fizyczna w wymiarze minimum 4 razy w tygodniu po 40 minut (taniec, pływanie, marszobiegi, seks);
 • nie wolno omijać żadnego z 5 posiłków w ciągu dnia ani wydłużać diety bez konsultacji z lekarzem;
 • liczba utraconych kilogramów jest zależna od tempa przemiany materii, aktywności fizycznej czy skłonności ludzkich tkanek do gromadzenia wody.

Urozmaicenia menu na diecie 10 dniowej

Dobrym uzupełnieniem menu w diecie Małej Czarnej jest koktajl witaminowy, sporządzony z zalanej małą ilością wody łyżki suszonych piwowarskich drożdży, do których po ostygnięciu dodaje się 5 kropli tranu i pół szklanki soku pomidorowego. Jako jedną z dwóch przekąsek w ciągu dnia potraktujmy sok pomidorowy z selerem naciowym czy gotowane jajka i szparagi. Samodzielnie pieczmy burgery z chudej wołowiny czy steki oraz filety rybne, róbmy pożywne zupy warzywne bez chemicznych przypraw i soli, sałatki ze świeżych jarzyn, przyprawione ziołami z doniczki, świeżo zmielonym pieprzem i jedynie odrobinką oliwy czy dressingu z miodu i musztardy.

Wady diety 10 dniowej

Dieta Mała Czarna jest dość niskokaloryczna i brakuje w niej okresu wejścia w dietę i wyjścia z niej, dlatego istnieje ogromne ryzyko, że nieprzygotowany organizm po 10 dniach niewystarczająco odżywczych porcji żywnościowych szybko nadrobi stracone kilogramy. Utrata zbędnej masy może być szybka, idealna przed planowaną imprezą, aby zmieścić się w ulubioną czarną sukienkę, jednak na pewno nie będzie zdrowa ani skuteczna długofalowo.


Więcej na temat odchudzanie diety odchudzające
Przeładuj

Oto zwiastun wielkiego finału "The Voice Kids"! Kto otrzyma tytuł najlepszego głosu w Polsce?

zobacz 01:04