Ryba na talerzu
Image by LifetimeStock.com

W co powinna być bogata dieta, która przeciwdziała wypadaniu włosów?

Ryba na talerzu
Image by LifetimeStock.com

Wypadanie włosów może być skutecznie zahamowane przez stosowanie odpowiedniej diety. Powinna ona być bogata w kwasy omega-3, białko oraz witaminy – szczególnie A, B, C i D. Ważnym czynnikiem, który wpływa na kondycję włosów, jest również żelazo, dlatego warto od czasu do czasu sięgnąć po buraki czerwone lub szpinak.

 

Wypadanie włosów jest nieuniknionym etapem cyklu życia włosa. Jednak używanie suszarek i inne zabiegi pielęgnacyjne (np. farbowanie) mogą je dodatkowo osłabiać i doprowadzać do nadmiernego ich wypadania. Można zlikwidować ten problem poprzez stosowanie maseczek, płukanek czy suplementów diety poprawiających kondycję włosów, skóry i paznokci. Zacząć należy jednak od zmiany nawyków żywieniowych i uzupełnienia codziennej diety w składniki odżywcze, które wzmocnią włosy od nasady po same końce.

Wypadanie włosów: dieta pod włos

Kilka zabiegów dietetycznych sprawi, że włosy nie tylko się wzmocnią, ale odżywią i zmniejszy się ich tendencja do ich wypadania czy łamania się. Oto produkty, które poprawią ich kondycję:

  • buraki, brokuły, szparagi, żółtko jajka – są to produkty o dużej zawartości żelaza, które zatrzymuje proces wypadania włosów.
  • olej roślinny, ryby morskie, orzechy włoskie – produkty te zawierają dużą zawartość kwasów omega-3, które wzmacniają włosy i nawilżają je od środka.
  • marchewka, arbuz, zielony groszek – produkty bogate w witaminę A.
  • słonecznik, pistacje, orzechy ziemne – produkty bogate w witaminy z grupy B.
  • pietruszka, truskawki, brukselka – produkty bogate w witaminę C.
  • tłuste ryby, masło roślinne, ser żółty – produkty bogate w witaminę D.

 

Organizm należy również właściwie nawadniać, ponieważ odwodnienie wpływa na wysuszenie włosów, które stają się matowe i słabe. W konsekwencji wypadają bądź łamią się. Dlatego powinno się wypijać ok. 1,5 litra wody mineralnej dziennie.


Przeładuj

Lewandowska, Sienkiewicz, Boruc... Te gwiazdy pokazały swoje brzuchy szybko po porodzie!

zobacz 02:18