Kobieta tańczy z ciężarkami
© xalanxs/Fotolia.com

Zumba toning – chudnij i wzmacniaj mięśnie w rytmie latino!

Kobieta tańczy z ciężarkami
© xalanxs/Fotolia.com

Zumba toning jest zestawem rzeźbiących sylwetkę ćwiczeń wykonywanych w takt gorących latynoskich rytmów. Podczas treningu wytrzymałościowego używa się specjalnych ciężarków zwanych „toning sticks”, które grzechoczą jak marakasy.

Zumba toning – na czym polega?

Zumba toning jest odmianą cieszącej się coraz większą popularnością zumby, która jest połączeniem elementów tańca latynoamerykańskiego z elementami fitness. Dodanie słowa toning – oznaczającego ujędrnianie, wzmacnianie – powoduje, że główny nacisk w zumbie toning kładzie się na ćwiczenia wytrzymałościowe wykonywane w takt muzyki. Układy są skomponowane w oparciu o taneczny krok. Dodatkowo podczas treningu używa się specjalnych hantli – zumba sticks (ważą około 0,7 kg), które grzechoczą jak marakasy. Treningi w zumba toning wzmacniają wybrane partie mięśni na ramionach, udach, pośladkach czy brzuchu. Muzyka jest nieco łagodniejsza, niż np. w tradycyjnej zumbie, ponieważ wykonywanie powtórzeń wymaga nieco uwagi. Jednak w dalszym ciągu jest to zumba, której głównym założeniem jest przede wszystkim dobra zabawa.

 

Zumba toning to trening dla osób, które chcą w szybki i przyjemny sposób zrzucić zbędne kilogramy. Przy czym należy pamiętać, że treningi są intensywne, dlatego ta forma aktywności przeznaczona jest dla osób, które miały już do czynienia z ćwiczeniami wytrzymałościami i których kondycja fizyczna jest przynajmniej na średnim poziomie. Podczas zajęć z zumba toning bardzo istotne jest świadome napinanie mięśni, którego uczymy się na bieżąco. Dokładne wykonywanie ćwiczeń i skupienie to podstawa.

Zumba toning – efekty

Treningi zumba toning przynoszą szybko rezultaty, ponieważ są to intensywne ćwiczenia wytrzymałościowe. Przy odpowiednim, dobrze zbilansowanym odżywianiu i systematycznym wykonywaniu ćwiczeń tkanka tłuszczowa jest spalana w krótkim czasie. Dzięki uprawianiu zumba toning i wykonywaniu ćwiczeń oporowych oraz ćwiczeń cardio wzmacniane i ujędrniane jest całe ciało, rzeźbiona jest sylwetka bez nadmiernego przerostu mięśni oraz wspomagany układ krwionośny. Praca serca i płuc staje się bardziej wydajna, a cały organizm jest doskonale dotleniony, ogólna sprawność fizyczna i koordynacja ruchowa ulegają poprawie.

 

Przeładuj

"Hotel Paradise": Tak Klaudia El Dursi przygotowywała się do nowej roli. Jak jej poszło?

zobacz 00:45