Kobieta ćwiczy z krzesłem
© Africa Studio/Fotolia.com

Trening mięśniowy na krzesłach – zumba sentao

Kobieta ćwiczy z krzesłem
© Africa Studio/Fotolia.com

Zumba sentao to trening taneczno-wzmacniający, w którym ćwiczenia wykonuje się przy użyciu krzeseł. Podczas zajęć najważniejsze jest świadome i precyzyjne napinanie mięśni. Trening wykonywany w ten sposób ujędrnia i wzmacnia całe ciało ze szczególnym naciskiem na jego górne partie, brzuch oraz pośladki. Jest to forsowna forma aktywności wymagająca kondycji fizycznej i wcześniejszego doświadczenia z zajęciami fitness.

Zumba sentao – siłowy trening dla zaawansowanych

Zumba to połączenie elementów tańca latynoamerykańskiego z ćwiczeniami fitness. Rozpoczynając tego typu trening musimy mieć przed sobą cel, który chcemy osiągnąć. To najlepsza motywacja. Za pomocą tego typu treningu – wykonywanego regularnie oraz przy jednoczesnym stosowaniu odpowiednio zbilansowanej diety – szybko zrzucimy nadmiar tkanki tłuszczowej – w szczególności z okolic pośladków, ramion i brzucha. Wzmocnimy mięśnie, będziemy rzeźbić sylwetkę i ujędrniać całe ciało.

Zumba sentao – jak wygląda trening

Treningi w zumbie sentao maja charakter tonizujący. Oznacza to, że organizm zwiększa swoją wydolność poprzez wzmocnienie tkanki mięśniowej. Treningi w zumbie senato, tak jak we wszystkich rodzajach zumby, są bardzo radosne i poprawiają samopoczucie. Zumba sentao to dynamiczne ćwiczenia oporowe oraz ćwiczenia cardio, które wykonywane są w sposób energiczny przy dźwiękach muzyki latynoamerykańskiej. Jest ona znacznie spokojniejsza niż np. w zumbie gold, ponieważ w sentao kładzie się nacisk na precyzyjne wykonywanie każdego ruchu. Wykorzystanie krzesła podczas zajęć nie polega na tym, że będziemy na nim siedzieć. W sentao krzesło to przyrząd do ćwiczeń. Przy jego pomocy wykonywane są przysiady oraz wymachy. Cała choreografia jest zaplanowana w taki sposób, aby trening był bezpieczny i efektywny.

 

Przeładuj

Oto zwiastun wielkiego finału "The Voice Kids"! Kto otrzyma tytuł najlepszego głosu w Polsce?

zobacz 01:04