Kobiety ćwiczą zumbę
© Ariwasabi/Fotolia.com

Zumba gold – aby zacząć wcale nie musisz umieć tańczyć

Kobiety ćwiczą zumbę
© Ariwasabi/Fotolia.com

Zumba gold to delikatny trening przeznaczony – po wcześniejszej konsultacji z lekarzem – szczególnie dla osób starszych, kobiet w ciąży i po porodzie oraz osób z nadwagą. Zumba gold jest dla wszystkich tych, którzy lubią aktywność fizyczną w latynoskich rytmach. To sposób na przyjemny, lekki i relaksujący trening, który jednocześnie – przy regularnym wykonywaniu - przynosi wiele korzyści zdrowotnych.

Zumba gold – na czym polega i jak wygląda trening

Zumba gold jest odmianą zumby klasycznej i to właśnie ona polecana jest na rozpoczęcie przygody z zumbą ponieważ nie wymaga umiejętności tanecznych. Wszystkiego uczymy się podczas treningów. Zajęcia najczęściej trwają godzinę. Rozpoczynają się rozgrzewką, podczas której puszczane są 1 lub 2 piosenki. Choreografia do każdego utworu jest inna. Po treningu właściwym jest tzw. cool down, czyli wyciszenie i relaksacja. Nie ma potrzeby zapamiętywania kroków, ponieważ z każdym utworem są zmieniane i pokazywane przez instruktora. Jest to prosty układ, więc nie należy się obawiać, że coś nie wyjdzie. Zumba gold to przede wszystkim świetna zabawa, aktywność fizyczna w formie tańca i relaksu. Kroki w zumbie najczęściej są symetryczne. Oznacza to, że np. jeżeli wykonuje się dwa kroki w lewo prawdopodobnie będą też dwa kroki w prawo.

Zumba gold – wskazania i przeciwwskazania

Zumba gold ze względu na delikatny trening i mało forsowne zajęcia jest przeznaczona szczególnie dla osób starszych, mających problemy ze stawami, kręgosłupem, kobiet w ciąży lub po porodzie jak również wszystkich tych, którzy rozpoczynają swoją przygodę z tańcem. Przed zajęciami – w przypadku jakichkolwiek problemów zdrowotnych (w tym znacznej nadwagi) niezbędna jest konsultacja z lekarzem. Jeżeli nie widzi on żadnych przeciwwskazań do takiej formy sportu, a jest się fanem latynoskich rytmów, należy zaopatrzyć się w wygodny, kolorowy strój oraz buty z amortyzującą podeszwą, i przede wszystkim zapisać się na zajęcia.

Zumba gold – korzyści

Efekty regularnych treningów są widoczne bardzo szybko, ponieważ angażowane są wszystkie partie ciała. Szybkość z jaką tracimy nadmiar tkanki tłuszczowej – jeżeli to jest głównym celem – jest uzależniona od cech indywidualnych, wieku, trybu życia i odżywiania. Podczas zajęć zumby gold poprawiamy ogólną wydolność organizmu, kondycję, budujemy i wzmacniamy mięśnie. Ponadto układ krążenia oraz układ trawienny pracują sprawniej. Zmianie ulega również samopoczucie. Zumba stała się stylem życia. To filozofia polegająca na radosnym podejściu do świata.

 

Przeładuj

Oto zwiastun wielkiego finału "The Voice Kids"! Kto otrzyma tytuł najlepszego głosu w Polsce?

zobacz 01:04