Mężczyzna szykuje się do wejścia do wody z deską i żaglem.
©lenelen/stock.adobe.com

Dyscypliny sportu idealne na wakacje. Jakie uprawiać podczas urlopu?

Mężczyzna szykuje się do wejścia do wody z deską i żaglem.
©lenelen/stock.adobe.com

Wyjazd na urlop nie musi wiązać się z brakiem aktywności fizycznej i leniuchowaniem. Osobom, które od wylegiwania się na plaży wolą sportową rozrywkę, polecamy typowo letnie dyscypliny, które można uprawiać nawet podczas wyjazdu na wakacje.

 

Mogłoby się wydawać, że podczas pobytu na urlopie regularna aktywność fizyczna może być problemem. Nic bardziej mylnego. W wakacje wachlarz sportowych możliwości jest bardzo szeroki i każdy powinien znaleźć coś dla siebie.

 

Uprawianie sportu latem – korzyści

 

Polepszenie formy fizycznej organizmu, to nie jedyna zaleta uprawiania sportu latem. Regularna aktywność fizyczna poprawia również ogólne samopoczucie, dotlenia organizm i zwiększa jego odporność. Słoneczne dni pozwalają też na dostarczenie potrzebnej do prawidłowego funkcjonowania witaminy D.

 

W przeciwieństwie do innych pór roku, latem dni są bardzo długie, a warunki atmosferyczne zazwyczaj sprzyjają uprawianiu dyscyplin, na które nie można sobie pozwolić w okresie zimowym. A jeśli nawet niektóre z nich, jak chociażby bieganie, są możliwe do praktykowania o każdej porze roku, to z racji pogody – najwięcej przyjemności sprawiają latem.

 

Propozycje dyscyplin sportowych na letni wypoczynek

 

W większości przypadków wakacyjne wyjazdy odbywają się do pięknych miejsc – nad morze, jezioro czy też w góry. Warto to wykorzystać i w aktywny sposób zwiedzić malownicze okolice. Prócz popularnych form, jak spacery i bieganie, warto rozważyć jazdę na rowerze. W wielu turystycznych regionach istnieje możliwość wypożyczenia roweru, więc nie trzeba się nawet martwić o jego transport z domu do miejsca zakwaterowania na wakacje.

 

Jeszcze kilka, kilkanaście lat temu infrastruktura sportowa w rejonach wypoczynkowych w Polsce nie była na takim poziomie jak teraz. Dzięki temu śmiało można rozważyć uprawianie podczas urlopu takich dyscyplin, jak:

 

Dużym plusem wszystkich wymienionych propozycji jest to, że można je uprawiać na świeżym powietrzu. Osobom wypoczywającym nad wodą polecamy również sporty typowo plażowe m.in. siatkówkę plażową, beach soccer, beach tennis czy frisbee.

 

Więcej na temat rower Bieganie Pływanie Urlop
Przeładuj

#PARTYWDOMU Ćwiczymy z trenerką gwiazd! Dziś cudowne ćwiczenia na brzuch!

zobacz 02:17