Tańcząca kobieta
©julenochek/Fotolia

„Twerkować każdy może, trochę lepiej, lub trochę gorzej” – twerkowanie zmysłowym stylem tańca

Tańcząca kobieta
©julenochek/Fotolia

Twerkowanie to rytmiczne ruchy pośladków, bioder i ud. To styl tańca, pochodzący z kręgu kultur afrykańskich, a rozpowszechniony przez nurt muzyki hiphopowej w USA. Twerkowania możesz się nauczyć w trzech prostych krokach.

 

Twerkować to znaczy ponętnie i kobieco poruszać się na scenie. Twerkowanie polega na rytmicznym spinaniu mięśni pośladków, bioder i ud w takt muzyki. Taniec podziwiać możemy w teledyskach raperów z USA, szczególnie z lat 90. ubiegłego wieku – np. Snoop Doga i Seana Paula. W jednym z najnowszych teledysków Donatana i Cleo pod tytułem „Slavica” możemy podziwiać twerking w wykonaniu polskich tancerek.

Każdy może twerkować? Trzy proste kroki

Aby zacząć twerkować na wzór Afroamerykanek, które uważane są za mistrzynie w tym stylu tańca, możesz zacząć treningi w domu. Twerking jest podobnym typem tańca (bądź jednym z elementów) dance hall'u. Jak nauczyć się twerkować:

1. Stań w przysiadzie, tak aby rozstawione szeroko kolana zginały się pod kątem 90 stopni.

2. Odchyl pupę maksymalnie do tyłu, utrzymując postawę lekko pochyloną i proste plecy, a następnie napnij mięśnie pośladków i ud, jakbyś chciała przesunąć pupę do przodu.

3. W rytm muzyki postaraj się ruszać w ten sposób..

 

Początki twerkowania są uciążliwe, a nawet bolesne, ponieważ powodują zakwasy. Bolące mięśnie pośladków będą uniemożliwiać siedzenie. Jeżeli jednak przeprowadzisz odpowiednią rozgrzewkę przed treningiem, a po nim rozciągniesz się – nie powinnaś odczuwać dyskomfortu. Twerkowanie jest seksownym wyrazem kobiecości, przez co warto umieć „zatrząść pupą” na wzór ponętnych Afroamerykanek.

 

Przeładuj

Występ 14-letniej Wiktorii poruszył jurorów "The Voice Kids"! To ona wyra show TVP?

zobacz 00:47