Mężczyzna trenuje na pływalni.
©Microgen/stock.adobe.com

Jakie dyscypliny sportowe uprawiać w okresie jesienno-zimowym?

Mężczyzna trenuje na pływalni.
©Microgen/stock.adobe.com

Jesienno-zimowy czas nie należy do najlepszych okresów w roku, w których łatwo rozpocząć przygodę ze sportem. Krótsze dni, niższa temperatura i kapryśne warunki atmosferyczne potrafią skutecznie zniechęcić do aktywności fizycznej. Podpowiadamy, jakie dyscypliny można uprawiać jesienią i zimą bez względu na warunki pogodowe.

 

Jeśli ktoś wie, że nie zmobilizuje się do uprawiania sportu na powietrzu, to alternatywą są ćwiczenia w pomieszczeniach zamkniętych. W takich warunkach możliwości treningowych również jest bardzo dużo.

 

Pomysły na treningi w okresie jesienno-zimowym

 

W większości przypadków zła pogoda i krótsze dni nie mogą stanowić wymówki dla odpuszczania regularnych ćwiczeń. Większość dyscyplin uprawianych na powietrzu można bowiem uprawiać również w różnego rodzaju halach sportowych. Tak jest chociażby z bieganiem, jazdą na rowerze czy grą w tenisa ziemnego. Siłownie oferują możliwość biegania na bieżni oraz jazdę na rowerku stacjonarnym, a wiele klubów tenisowych oddaje do dyspozycji klientów kryte korty. Może i ćwiczenia w pomieszczeniach zamkniętych nie dostarczają tyle radości, co treningi na świeżym powietrzu, ale pozwalają utrzymywać formę i poprawiać umiejętności.

 

Okres niesprzyjającej do uprawiania sportu na powietrzu pogody w Polsce warto wykorzystać na rozpoczęcie przygody z nowymi dyscyplinami. W tym czasie mogą sprawdzić się:

 

Jak widać, możliwości treningowych jest dużo i są one bardzo różnorodne. Specyfika powyższych propozycji jest taka, że najlepszymi warunkami do ich uprawiania są pomieszczenia zamknięte. Właśnie dlatego jesienno-zimowy czas jest dobry do ich uprawiania.

 

Jak zmobilizować się do treningów w okresie jesienno-zimowym?

 

Regularna aktywność fizyczna niesie za sobą szereg korzyści zdrowotnych. Głównie dlatego warto postawić na ćwiczenia również w okresie niesprzyjających warunków atmosferycznych. Osoby, które mają problemy ze zmobilizowaniem się do treningów powinny poszukać dodatkowych bodźców poprzez:

  • wyznaczanie krótkoterminowych i długoterminowych celów,
  • branie udziału w zawodach,
  • rywalizację z osobami na podobnym poziomie zaawansowania,
  • używanie gadżetów, które uatrakcyjniają ćwiczenia.

Więcej na temat Pływanie Siłownia
Przeładuj

W niedzielę wybierzemy też pierwszą damę! Kim są i czym zajmują się żony kandydatów na prezydenta?

zobacz 03:19