Para przyjaciół jeździ rowerami po mieście.
©gpointstudio/stock.adobe.com

Jakie dyscypliny sportu uprawiać podczas wakacji w mieście?

Para przyjaciół jeździ rowerami po mieście.
©gpointstudio/stock.adobe.com

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że lato jest najlepszym okresem do uprawiania sportu na świeżym powietrzu. Co istotne - nie tylko osoby, które wyjeżdżają na wakacje mają wiele możliwości na rozpoczęcie aktywności fizycznej. Nawet spędzając lato w mieście, można znaleźć dyscyplinę sportową dopasowaną do swoich możliwości i oczekiwań.

 

Korzyści wynikających z regularnego uprawiania sportu jest wiele - począwszy od ogólnej poprawy samopoczucia, przez rozwój sprawności ruchowej, po polepszenie kondycji i wytrzymałości organizmu. To wszystko powinno być mobilizującym bodźcem dla osób, które noszą się z zamiarem rozpoczęcia przygody ze sportem.

 

Jaki sport uprawiać w mieście?

 

Tylko z pozoru spędzanie lata w mieście nie daje większych możliwości do uprawiania sportu na świeżym powietrzu. Zarówno w mniejszych, jak i większych miastach można znaleźć warunki do ciekawych aktywności, które będą dawały przyjemność i satysfakcję ćwiczącym. Bardzo dużą popularnością cieszą się tzw. siłownie miejskie, czyli miejsce, w którym można za darmo ćwiczyć na różnych przyrządach. Ciekawymi miejscami, wartymi odwiedzenia, znajdującymi się w większości dużych miast są również:

 

Sport z wykorzystaniem darmowej przestrzeni miejskiej

 

Niezależnie od tego, jak mocno jest rozwinięta infrastruktura sportowa w danym mieście, można uprawiać takie aktywności, które nie jej nie wymagają. Można zaliczyć do nich:

  • bieganie,
  • jazdę na rowerze,
  • ultimate frisbee (gra zespołowa z wykorzystaniem plastikowego krążka frisbee),
  • street workout (wykonywanie ćwiczeń przy pomocy miejskiej zabudowy m.in. murków, ławek czy barierek),
  • parkour (forma aktywności polegająca na pokonywaniu stojących na drodze biegu przeszkód),
  • jazdę na deskorolce,
  • jazdę na rolkach.

 

Jak widać, lista możliwych aktywności sportowych do uprawiania w mieście (i nie tylko) jest bardzo długa. W przypadku wymagających dyscyplin, jakimi są m.in. parkour i street workout należy pamiętać o zachowaniu ostrożności podczas ich wykonywania. W tym przypadku ryzyko odniesienia kontuzji jest bowiem duże, zwłaszcza przez osoby początkujące.

Przeładuj

Taniec z Gwiazdami. Czy były mąż Kuba Rzeźniczak kibicował Edycie Zając w finale? Odpowiedź modelki wymowna!

zobacz 01:43