kobieta odwrócona tyłem trzyma jabłko, widoczne pośladki
©Jonas Glaubitz/Fotolia

Rumpologia czyli wróżenie z pośladków. Chcesz poznać człowieka, przyjrzyj się jego pupie!

kobieta odwrócona tyłem trzyma jabłko, widoczne pośladki
©Jonas Glaubitz/Fotolia

Rumpologia uważana jest za sztukę wróżenia z pośladków – ich kształtów, wgłębień, dołeczków i fałdek. Jej miłośnicy twierdzą, że początki rumpologii sięgają starożytności, choć brak jakichkolwiek wiarygodnych dowodów, które mogłyby to potwierdzić.

 

Do uprawiania rumpologii nie potrzeba szóstego zmysłu, magicznego wahadełka ani umiejętności stawiania tarota. Żeby ją opanować wystarczy bystre oko, ewentualnie dłonie – choć z nimi lepiej się nie rozpędzać! Rumpologia stała się szczególnie znana dzięki Jackie Stallone, amerykańskiej astrolożce i... matce Sylwestra Stallone. Twierdziła ona, że prawy pośladek jest odpowiednikiem lewej półkuli oraz reprezentuje przyszłość, stopień otwartości na nowe doświadczenia. Lewy natomiast reprezentuje przeszłość i ewentualną koncentrację na przeszłości. Także rowek w pośladkach może świadczyć o cechach osobowości – Jackie zauważyła na przykład, że prawnicy mają ten rowek bardzo długi i wąski, a politycy szeroki.

Kształt pupy a charakter

Rumpologia wyróżnia pięć typów pośladków, na podstawie których można wyczytać charakter właścicielki, są to:

1. typ okrągły,

2. typ gruszka,

3. typ serduszko,

4. typ plaski,

5. typ jabłko.

 

Typ okrągły – kobiety do niego należące mają, czego nie trudno się domyśleć, okrągłe pośladki. Według rumpologii panie o takiej pupie są osobami otwartymi, szczerymi i uczciwymi. Dzięki temu są oddanymi przyjaciółkami i partnerkami (dzięki naturalności i swobodzie – także kochankami!). Do tego są kreatywne i łatwo im osiągnąć zawodowy sukces.

 

Typ gruszka – panie mające typowo kobiecy kształt pośladków uważane są według rumpologii za osoby nieśmiałe, zamknięte w sobie i introwertyczne. Mogą mieć pewnego rodzaju zahamowania w sferze seksualnej, które wynikają z ich wstydliwości. Potrzebują trochę czasu, by się otworzyć. Jednak gdy już zaangażują się w jakąś relację, są bardzo stałe w uczuciach i wierne. Nie szukają przygód, tylko partnera na całe życie, na dobre i na złe.


Typ serduszko – kobiety mające pupę w kształcie serca, czyli symbolu miłości, są dobrymi, namiętnymi kochankami. To osoby bardzo wrażliwe, ale i jednocześnie dość porywcze. Ich gorąca krew może mieć więc i wady, i zalety – awantury o drobnostki, ale i wielki temperament w sypialni.

Typ płaski – panie o płaskiej pupie są niezależne i samodzielne. Cechuje je również wrażliwość na piękno, są wyjątkowymi estetkami, ale w parze z tym wyczuleniem idzie także kapryśność, niestałość emocjonalna, huśtawki nastroju. Zdaniem Sama Amosa, brytyjskiego rumpologa, są to też osoby próżne i pesymistyczne. Mimo że mogą być bardzo dobrymi kochankami, trudność może im sprawić stworzenie trwałego związku.


Typ jabłko – kobiety te są przebojowe, pełne charyzmy, pewne siebie. Wytrwale dążą do celu i nie poddają się przeciwnościom losu. Mają optymistyczne podejście do życia i są zdecydowanie typem kobiety sukcesu.

Co ma piernik do wiatraka, czyli co ma pupa do charakteru?

Niezależnie od tego, czy wierzysz w rumpologię, czy też nie, na pewno można coś wyczytać z twojej pupy, np. to jaki prowadzisz tryb życia, czy jesteś osobą systematyczną, jaką masz dietę, czy masz pracę siedzącą. Pamiętaj, że kształt pośladków można poprawić za pomocą ćwiczeń oraz odpowiedniej bielizny modelującej.

Przeładuj

Oto zwiastun wielkiego finału "The Voice Kids"! Kto otrzyma tytuł najlepszego głosu w Polsce?

zobacz 01:04