kobieta rozciągająca plecy
©kei907/Fotolia

Wyrzeźb plecy prostymi, domowymi ćwiczeniami

kobieta rozciągająca plecy
©kei907/Fotolia

Ćwiczenia na plecy w domu powinieneś robić dokładnie. Źle wykonane mogą być przyczyną bólu pleców. Trening domowy powinny stosować osoby chcące wymodelować i wzmocnić tę część ciała. Do niektórych ćwiczeń potrzebujesz hantli lub innych ciężarków.

Ćwiczenia na plecy w domu – jak ćwiczyć?

Ćwiczenia na plecy nie są trudne i możesz je wykonywać, np. przed telewizorem. Wystarczy, że na trening poświęcisz 30 minut czasu i będziesz wykonywał go 3-4 razy w tygodniu, a zauważysz efekty. Na początku rozgrzej mięśnie pleców, wykonując np. mostek. Połóż się na plecach, stopy i dłonie oprzyj na podłodze, a biodra unieś tak wysoko, jak tylko możesz. Pozostań w takiej pozycji przez 2-3 minuty.

Ćwiczenia na plecy w domu – wzruszanie ramionami

Kolejnym ćwiczeniem, jakie możesz wykonać w domu jest wzruszanie ramionami. Stań twardo na podłodze, do rąk weź hantle, a ramiona wyciągnij na boki. Następnie poruszaj ramionami, raz w górę, raz w dół. Czynność tę powtórz 20 razy.

Ćwiczenia na plecy w domu – podciąganie na drążku

Podciąganie na drążku jest jednym z podstawowych ćwiczeń na plecy. Przed jego wykonaniem sprawdź czy drążek jest dobrze zamocowany. Następnie złap się mocno drążka, tak by ręce znajdowały się szerzej niż szerokość barków i podciągaj tułów do góry (klatka piersiowa powinna dotknąć drążka). Nie zapominaj, by podczas ćwiczenia wypinać do przodu klatkę piersiową i opuszczać się do momentu wyprostowania ramion. Staraj się podciągnąć na drążku 20-30 razy. Z czasem, kiedy już nabierzesz wprawy możesz zwiększyć liczbę podciągnięć.

Ćwiczenia na plecy – podciąganie sztangi

Podciąganie sztangi również wymodeluje plecy. Stań twardo na podłodze, po czym weź do rąk sztangę. Następnie zacznij przyciągać sztangę do klatki piersiowej i powróć do pozycji początkowej. Pamiętaj, by podczas tego ćwiczenia łopatki były ściągnięte do kręgosłupa. Czynność powtórz około 20 razy.


Przeładuj

Kaczorowska, Krupa, Przybysz... Dla tych gwiazd to pierwszy Dzień Matki! Kto jeszcze został mamą w ostatnich miesiącach?

zobacz 01:58