pani na treningu
©/KzenonFotolia

Ćwiczenia na platformie wibracyjnej wzmocnią mięśnie i spalą kalorie

pani na treningu
©/KzenonFotolia

Ćwiczenia na platformie wibracyjnej, czyli power plate są coraz bardziej popularne wśród ludzi uprawiających sport. Dwudziestominutowy trening wzmacnia mięśnie i spala zbędne kalorie.

Power plate – co to jest?

Power plate, czyli platforma wibracyjna to urządzenie, które podczas wykonywania ćwiczeń przenosi wibracje na całe ciało. Dzięki nim mięśnie bardziej angażują się do pracy, a tym samym ćwiczenia dają szybszy efekt. Podczas 20-minutowego treningu robi się przysiady, pompki, wypady i brzuszki. Wtedy wybraną część ciała opiera się o maszynę, która powoduje skurcze partii mięśniowych. Regularne wykonywanie ćwiczeń power plate wzmacnia mięśnie, stawy i więzadła. Ponadto skóra staje się jędrna i uelastyczniona.

Power plate – na czym polega trening?

Przyrząd do power plate tak naprawdę wykonuje za osobę ćwiczącą część treningu, ponieważ powoduje skurcze danej części ciała. Osoby początkujące powinny zgłosić się po pomoc do trenera, który dobierze zestaw ćwiczeń i ustawi właściwe drgania. Wibrowanie rozchodzi się w przeróżnych kierunkach: w lewo, w prawo, w górę, w dół, do przodu i do tyłu. Na urządzeniu można ustawić trzy programy ćwiczeń: siłowe, rozciągające i masujące. Podczas pierwszego systemu ćwiczeń wykonuje się przysiady, pompki, wypady, brzuszki, ćwiczenia mięśni tułowia, ramion i barków. Podczas treningu nie należy ćwiczyć z dodatkowymi przyrządami. Dopiero po kilku tygodniach można zaopatrzyć się w hantle czy sztangi. Osoby zaawansowane mogą zwiększyć intensywność treningu zmieniając częstotliwość drgań. 

Przeładuj

"Hotel Paradise": Tak Klaudia El Dursi przygotowywała się do nowej roli. Jak jej poszło?

zobacz 00:45