dwa konie na zaśnieżonej drodze z choinkami
© bovtenkosv/Adobe Stock

Zimowe wyjazdy w góry zazwyczaj kojarzą się z zaśnieżonymi stokami i jazdą na nartach. Nie wszyscy jednak potrafią uprawiać tę aktywność fizyczną lub zwyczajnie za nią nie przepadają. Zdarza się również i tak, że plany narciarzy potrafi pokrzyżować niekorzystna aura. Nawet w takich przypadkach można jednak udanie wypocząć w górskich miasteczkach. Propozycji na spędzenie wolnego czasu jest bowiem dużo.

 

Kilku- lub nawet kilkunastodniowy wyjazd wypoczynkowy podczas którego brakuje pomysłu na zorganizowanie sobie czasu wolnego może być bardziej męczący od urlopu w domu. Z tego względu warto wcześniej zaplanować aktywności, które będzie można wykonywać w czasie pobytu w górach.

Jak na sportowo spędzić czas podczas zimowego wyjazdu w góry?

Jazda na nartach to nie jedyna forma aktywności fizycznej, jaką można uprawiać podczas wyjazdów w góry. Jeśli zimowa aura dopisuje, to ciekawym pomysłem jest spróbowanie swoich sił w pokonywaniu tras w nartach biegowych. Bardziej popularne aktywności, na które można sobie pozwolić praktycznie we wszystkich większych górskich miasteczkach to:

Pomysły na pozasportowe spędzenie czasu wolnego w górach

Zimowe wyjazdy w góry wcale nie muszą wiązać się z aktywnością fizyczną. Na turystów czeka cała masa innych atrakcji, z których każdy może wybrać coś dla siebie. Można zaliczyć do nich:

  • przejażdżka bryczką,
  • udział w kuligu,
  • wypad do basenów termalnych,
  • zwiedzanie lokalnych zabytków,
  • udział w wydarzeniach kulturalnych (wystawy, koncerty itp.),
  • odwiedzenie pijalni wód (szczególnie popularne są w miejscowościach uzdrowiskowych).

Fani bardziej ekstremalnych rozrywek mogą zdecydować się chociażby na coraz popularniejszą jazdę na skuterach śnieżnych. Taka zabawa wiąże się ze sporym wydatkiem (nawet kilkaset złotych za godzinę jazdy), ale gwarantuje niezapomniane wspomnienia.

Więcej na temat sport zima Urlop