To był wspaniały wieczór pełen emocji! Polscy siatkarze w imponującym stylu wywalczyli tytuł mistrzów świata. Od pierwszej minuty dawali z siebie wszystko. Bartosz Kurek był nie do zatrzymania! Brazylijczycy nie byli w stanie zapanować nad piłką, gdy ten przystępował do ataku. W pierwszym secie Polska i Brazylia szła łeb w łeb. Ostatecznie jednak biało-czerwoni zwyciężyli wynikiem 28:26.

Drugi set zdecydowanie należał do naszej drużyny. Bartosz Kurek przechodził samego siebie!

- To jest szczyt jego formy! Za swoich najlepszych czasów nie był tak skuteczny! - zachwycali się komentatorzy.

Brazylijczycy nawet na moment nie zdobyli przewagi. Polacy robili z nimi, co chcieli. Drugi set zakończył się wynikiem 25:20. Polacy z wielką nadzieję przystąpili do kolejnej rozgrywki.

Trzeci set rozpoczął się znowu na korzyść naszej drużyny. Od początku prowadziliśmy sporą liczbą punktów. Trener polskich siatkarzy powtarzał im w czasie gry, że zawsze gra się do końca. Nie pozwalał osiąść im na laurach i ponieść się emocjom. W czasie krótkiej przerwy motywował ich do walki. Chłopaki wzięli sobie do serca jego rady i w pięknym stylu zwyciężyli również trzeci set. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:0! Brazylijczycy byli bezradni wobec niesamowitej mocy Polaków!

- Jakby Brazylijczyków nie było na boisku - wykrzykiwał komentator.

To było cudowne widowisko. Nasza drużyna zdobyła mistrzostwo świata. DZIĘKUJEMY!

POLECAMY: To jakiś żart?! Tyle Polacy zarobią, jeśli wygrają Mistrzostwa Świata