deska do waveboardingu
©Lucky Dragon USA/Fotolia

Waveboard to połączenie 3 rodzajów deski: do snowboardu, skatingu i surfingu. 2 oddzielne platformy, każda na inną nogę, mogą poruszać się w przeciwne strony dzięki poruszającym się wokół własnej osi kółkom.

 

Waveboarding wspaniale kształtuje zręczność, koordynację ruchów i umożliwia utrzymanie wysportowanej sylwetki. Jest wymagający podczas nauki, ale daje bardzo dużo energii.

Czym jest waveboard

Waveboarding (streetsurfing - surfowanie po ulicy) pochodzi ze słonecznej Kalifornii. Sport ten łączy elementy skatingu, surfingu oraz snowboardu. Waveboard to podobna do deskorolki deska, składająca się z 2 połączonych, odrębnych platform na obie nogi w kształcie łez i jedynie 2 kółek, poruszających się o 360˚ i kręcących się wokół własnej osi. Rurka łącząca oba pola deski to torsion bar, ruchomy drążek na sprężynie. Wyjątkowa konstrukcja umożliwia jazdę po ulicach bez odpychania się stopami - nawet pod górkę.

Waveboard dla dziewczyn

Waveboarding to idealny sport dla kobiet, gdyż:

  • daje dużo energii wywołanej specyfiką sportu,
  • usprawnia koordynację ruchów,
  • kształtuje zręczność,
  • umożliwia utrzymanie wysportowanej sylwetki.

Jazda na desce, której każda z 2 części może poruszać się w przeciwna stronę, zwłaszcza w okresie nauki wymaga używania kasku i ochraniaczy na łokcie i kolana. Cierpliwość i poświęcony streetsurfingowi czas sprawią, że typowo męska aktywność sportowa stanie się prosta do opanowania także dla kobiet.

Jaka jest cena deskorolki waveboard

Deski do waveboardingu z certyfikatami bezpieczeństwa są produktami bardzo trwałymi, zapewniającymi bezpieczną jazdę i stabilizację stóp. Ważne jest, aby po latach użytkowania deski jej płaszczyzny się nie wyginały. Tanie deski bez patentów, z kółkami w zestawie, mogą kosztować nawet 50 zł. Takie kółka trzeba często wymieniać, zwykle maksymalnie co 5 miesięcy. Komplet 2 kółek kosztuje około 30 zł. Użycie słabszych materiałów nie gwarantuje jednak trwałości, wysokich prędkości czy dobrych wyników w waveboardingu. Deska na kilka lat z ciekawym wzornictwem to wydatek rzędu 250 zł. 

Więcej na temat trening modelowanie sylwetki