Motywacja do odchudzania
©WavebreakmediaMicro/Fotolia

4 sposoby na zmotywowanie się do odchudzania

Motywacja do odchudzania
©WavebreakmediaMicro/Fotolia

Motywacja do odchudzania wymaga ćwiczeń i dowodów, które przypomną jak wiele już udało się osiągnąć. Dobre przygotowanie, małe nagrody i rejestr zmian pozwolą wytrwać w efektywnym odchudzaniu.

 

Przygnębienie, smutek, brak energii i ciągłe obowiązki wpływają negatywnie na chęć do ćwiczeń i diety. Aby zrealizować upragnione marzenie zrzucenia zbędnych kilogramów trzeba wpłynąć na swoją motywację.

1. Najważniejsze jest przygotowanie

Zanim zaczniesz pilnować kalorii i odmawiać sobie słodyczy, spraw sobie przyjemność. Zjedz ulubioną potrawę lub słodycz i celebruj ten moment. Ten rytuał będzie pożegnaniem z kalorycznym i niezdrowym jedzeniem. Najlepiej, aby towarzyszył ci wtedy ktoś, kto będzie twoim wsparciem w trakcie odchudzania, będzie dopingował i cieszył się każdym sukcesem.

2. Przypominaj sobie cel

iedy w głowie zaczynają się kłębić myśli, które mogłyby cię zniechęcić do odchudzania spróbuj sobie przypomnieć jak bardzo zależy ci na sukcesie i ile czasu udało ci się już poświęcić na odchudzanie. Czy na pewno warto dać ponieść się pokusie i zaprzepaścić dotychczasowy efekt?

3. Świętuj swoje sukcesy

Odchudzanie jest procesem. Nie uda ci się zrzucić zbędnych kilogramów w ciągu kilku dni (zależnie od wagi, jaką chcesz osiągnąć). Na każdym etapie odchudzania, np. po każdym zrzuceniu 2-3 kilogramów, spraw sobie małą nagrodę – kino, nowy ciuch. Przy większych sukcesach nagroda powinna być większa i dawać jeszcze większą satysfakcję. Ważne, aby nagroda miała związek z twoim celem, np. zakup spodni w mniejszym niż poprzednio rozmiarze dodatkowo spotęguje twoją motywację.

4. Nie przegap żadnego postępu

Aby nie stracić ducha walki rejestruj zmiany, jakie zachodzą w twoim ciele. Prowadź dziennik lub notes, w którym będziesz zapisywać ile kilogramów i centymetrów udało ci się zrzucić. Wyniki porównuj, zestawiaj, czerp z nich satysfakcję i radość. Kiedy pojawi się chwila zwątpienia, zerknij do swoich notatek i udowodnij sobie, że warto kontynuować to, co się zaczęło. 

Przeładuj

Co Basia Kurdej Szatan sądzi o nowej prowadzącej "Dance, dance, dance"? "To już mnie..."

zobacz 01:44