Mocne ręce! 5 ćwiczeń na zgrabne i smukłe ramiona
© alfa27/Adobe Stock

Szczupłe, silne i zgrabne ramiona - to nie musi być mrzonka. Wypróbuj tych kilka ćwiczeń na ręce, a w krótkim czasie zauważysz pierwsze rezultaty. Pamiętaj tylko, że najważniejsza w ćwiczeniach jest systematyczność i najlepiej ćwiczyć co dwa, trzy dni. Zacznij już dzisiaj

Wszystko w… Twoich rękach!

Zgrabne i silne barki i ramiona to nie tylko kwestia estetyki. Mimo że codziennie wiele rzeczy jest na naszej głowie, to rękami wykonujemy zaplanowane czynności. Dlatego tak ważne jest, by utrzymać je w dobrej kondycji. Poniżej przedstawiamy kilka ćwiczeń, które pomogą ci wyszczuplić, wzmocnić i wyrzeźbić ramiona i barki. Pamiętaj, by wykonywać je regularnie co dwa-trzy dni, powtarzając każde z ćwiczeń 15 razy. Jeśli nie masz tyle siły - zmniejsz liczbę powtórzeń, ale nie kosztem systematyczności. Już po 4 tygodniach pierwsze rezultaty powinny być widoczne.

1. Pionowe pompki

Stań twarzą do ściany w odległości 1-1,5 m. Oprzyj na niej ręce tak, by znalazły się na wysokości ramion. Powolnym ruchem zegnij ręce w łokciach przybliżając się górną częścią ciała do ściany, a następnie wróć do pozycji wyjściowej, delikatnie odpychając się od niej. Wykorzystuj jedynie siłę swoich ramion! Wykonuj pionowe pompki przez minutę. Po 30 sekundach wykonaj kolejne ćwiczenie.

2. Boczne uniesienia z obciążeniem

Do tego ćwiczenia potrzebne będą dodatkowe akcesoria - hantle lub butelki z wodą. Stań w lekkim rozkroku. Upewnij się, że masz proste plecy. W pozycji wyjściowej ramiona trzymaj swobodnie opuszczone, a następnie powoli unieś je (prostopadle do tułowia) i zatrzymaj na wysokości ramion. W ten sam sposób wróć do pozycji wyjściowej. Całość powtarzaj przez minutę.

3. Odwrócone pompki

Przyjmij pozycję jak do mostka. Unieś biodra i tułów, tak, by znalazły się w jednej linii. Następnie powoli uginaj i prostuj ręce w łokciach. Ćwiczenie wykonuj minutę.

4. Deska z pompki

Ustaw się w pozycji deski. Następnie ugnij jedną, a zaraz potem drugą rękę tak, żeby opierać się na przedramionach. Wytrzymaj 5 sekund i wróć do pozycji wyjściowej, prostując obie ręce. Ćwiczenie wykonuj 30 sekund.

5. Ramiona w V

Stań w rozkroku i delikatnie ugnij kolana. Weź do rąk hantle lub butelki z wodą. Unieś ręce nad głowę w taki sposób, żeby ramiona tworzyły literę V. Wróć do pozycji wyjściowej. Ćwiczenie powtarzaj przez 1 minutę.