Akcesoria do pole dance
© Aikis/Fotolia.com

Rura do pole dance: statyczna czy obrotowa? Jak wybrać materac, by ćwiczenia były bezpieczne?

Akcesoria do pole dance
© Aikis/Fotolia.com

Rura do pole dance może być statyczna lub obrotowa. Zwykle ma średnicę od 40 do 50 mm. Przy treningu bardzo ważny jest materac, który zapewnia bezpieczeństwo w razie upadku. Warto wybrać taki, który został wykonany z pianki o dużej gęstości.

 

Pole dance to sport, w którym ważne są zarówno siła jak i elastyczność. Podstawowym elementem sportu są figury, zwane też trikami. Wykonuje się z nich układy, tzw. combo, które można wykorzystać na występach trwających od kilku do kilkunastu minut.

Rura do pole dance – rodzaje

Kupując rurę do pole dance, można zdecydować się na jedną z dwóch rodzajów: statyczną bądź statyczno-obrotową (zwaną też obrotową). Najlepiej wybrać taki sprzęt, na którym uczyło się figur w studio bądź klubie. Zależnie od tego czy rura się obraca czy nie, uzyskuje się inne efekty w tańcu. Dzięki obrotowym modelom niektóre figury są łatwiejsze w wykonaniu. Efekt obrotu zwiększa też estetykę ruchów, a co za tym idzie – całego układu na rekwizycie. Natomiast rury statyczne są przeznaczone dla osób, które mają mdłości bądź zawroty głowy w trakcie korzystania ze sprzętu. Istotne jest to, że podczas korzystania z rury obrotowej dolegliwości zwykle ustępują wraz z upływem czasu. Ceny rekwizytów, niezależnie od rodzaju wahają się od 1000 do 1200 zł.

Materac do pole dance – jaki kupić?

Kolejnym, zaraz po rurze, elementem treningu pole dance jest materac. Jest niezbędny w trakcie ćwiczeń i chroni zdrowie, a nawet życie w razie ześlizgnięcia się lub upadku ze sprzętu. Materac powinien być wypełniony miękką pianką poliuteranową. Gwarantuje ona asekurację na zajęciach. Im większa podatność na odkształcenia, tym lepiej, bowiem łączy się ona z wytrzymałością sprzętu. Nieodkształcający się materiał zwiększa bezpieczeństwo. Warto wybrać materac, który mają wewnątrz piankę o dużej gęstości, np. T-25 (25 kg/m3). Wierzch materaca jest zwykle pokryty materiałem odpornym na zadrapania, który często jest także wodoodporny. Można go myć środkami czystości i wodą. Z kolei boczne krawędzie są pokryte siatką wentylującą, która odprowadza powietrze z wnętrza materaca. Wytwarza się ono podczas ćwiczeń. W sklepach są dostępne materace o wielu wzorach i kolorach. Zazwyczaj na środku mają otwór połączony tzw. patkami, które zapobiegają rozsuwaniu się boków materaca.

Przeładuj

"Hotel Paradise": Kto odpadł za szybko? Klaudia El Dursi zdradza, kogo jest jej najbardziej szkoda

zobacz 01:10