Justyna Święty - Ersetić, kim jest mistrzyni z Berlina Justyna Święty - Ersetić Justyna Święty - Ersetić Justyna Święty - Ersetić
Justyna Święty - Ersetić, kim jest mistrzyni z Berlina
EastNews/Instagram
1/4
Justyna Święty - Ersetić, kim jest mistrzyni z Berlina
EastNews/Instagram

Wczoraj zakończyły się mistrzostwa Europy w lekkoatletyce! Polacy wrócili z Berlina łącznie z dwunastoma medalami, w tym, z aż siedmioma złotymi! Choć złoto wywalczyli: Michał Haratyk, Wojciech Nowicki, Paulina Guba, Adam Kszczot, czy Anita Włodarczyk, to głównie o niej piszą wszystkie zagraniczne i polskie media! Poznajcie Justynę Święty-Ersetić.

 

Kim jest Justyna Święty-Ersetić?

To ona jest na językach wszystkich fanatyków sportu. Nasza reprezentantka Justyna Święty-Ersetić wróciła do Polski z... podwójnym złotem.

 

Jak tego dokonała? Sprawdźcie i poznajcie bliżej naszą dumę narodową na następnej stronie.

2/4
Justyna Święty - Ersetić
Instagram

Dwa złota w 1,5 godziny! Justyna najpierw pobiegła na 400 metrów i uzyskując czas 50,41 sekund, zapewniła sobie drugi w historii Polski wynik w tejże konkurencji tuż po Irenie Szewińskiej (zmarła w lipcu tego roku)  z rekordem z 1978 roku (49, 28 sekund).

 

Justyna zasłynęła olbrzymią determinacją i wytrwałością! Chwila odpoczynku, kolejny bieg - sztafeta 4 x 400 metrów razem z Igą Baumgart-Witan, Patrycją Wyciszkiewicz oraz Małgorzatą Hołub-Kowalik i znów zwycięstwo:

Justyna była nieżywa po swoim finale. Leżała i wstała dopiero 15 minut przed startem sztafety. Byłem przy mecie i zaraz po biegu Justyna powiedziała mi, że nie da rady, że nie ma siły - wyjawił trener Aleksander Matusiński. 

3/4
Justyna Święty - Ersetić
Instagram

Zapewne mało kto słyszał wcześniej o naszej finalistce, mimo że odnosi sukcesy i bardzo aktywnie prowadzi swoje konto na Instagramie! Zdjęcia z pracy przeplatają się ze zdjęciami z życia prywatnego! 

 

Justyna stale pracuje nie tylko nad kondycją, ale i sylwetką, czym chętnie się chwali. Możecie znaleźć tam także posty z profesjonalnych sesji zdjęciowych. Na jednym z nich nasza reprezentantka zapozowała nawet nago!

4/4
Justyna Święty - Ersetić
Instagram

Justyna pochodzi z Raciborza. Od dziecka była zafasynowana lekkoatletyką i marzyła o sukcesach sportowych! I jak widać - ciężka praca popłaca!

 

Jej życie prywatne również jest bardzo owocne! W zeszłym roku wyszła za mąż, za Dawid Ersetićia, zapaśnika MZ Unia Racibórz, który kilka dni temu tak bardzo cieszył się zwycięstwa żony, że uronił kilka łez:

Dopiero drugi raz w życiu widziałam, jak mój mąż płacze. Pierwszy raz zdarzyło mu się rok temu, kiedy zdobyłyśmy brąz MŚ w Londynie w sztafecie.

Oglądaliście poczynania naszej złotej medalistki? 

Więcej na temat sport