Prezent na Dzień Matki
© czarny_bez/Adobe Stock

Aktywny wypoczynek z mamą - idealny sposób na Dzień Matki

Prezent na Dzień Matki
© czarny_bez/Adobe Stock

Dzień Matki powinien być zawsze wyjątkowy, ponieważ dotyczy najważniejszej osoby w życiu każdego człowieka. Niestety w natłoku codziennych spraw często nasze kontakty ograniczają się do telefonu czy tradycyjnego obiadu w niedzielne popołudnie. Warto w tym roku pomyśleć o wyjątkowym i niecodziennym prezencie.

 

Współczesna mama jest dziś tak samo zajęta i zabiegana jak jej dzieci - my. Często jeszcze pracuje, a jeśli jest na emeryturze, to pomaga w opiece nad wnukami, zajmuje się ogrodem, zakupami i nieustannie wspiera własne dzieci. Dlatego namawiajmy ją na zwolnienie tempa i odpoczynek, aby mogła długo cieszyć się zdrowiem.

Wspólny nordic walking

Mamy często zapominają, że poza bieganiem między sklepami i załatwianiem spraw, ważne jest dbanie o własne zdrowie. Aktywność fizyczna, uprawiana z rozsądkiem, jest konieczna niezależnie od wieku. Dlatego spróbujmy z okazji tego wyjątkowego święta namówić na mamę na wspólny spacer z kijkami - nordic walking. O ile w powszedni dzień może próbować oponować, to pomysł zrealizowany w formie prezentu, będzie świetnym pretekstem na wyciągnięcie jej z domu.

 

Zakup specjalnych kijów nie jest skomplikowany. Obecnie dostępne są one w większości stacjonarnych i internetowych sklepów sportowych. Przekonajmy mamę, że to nowoczesna i bardzo przyjemna forma budowania siły i wytrzymałości, które są jej tak bardzo potrzebne w codziennym funkcjonowaniu. Dodatkowym atutem jest oczywiście wspólny spacer i możliwość porozmawiania na każdy temat. Być może spędzony aktywnie Dzień Matki będzie początkiem nowych nawyków naszej mamy.

Aktywny odpoczynek na działce lub w ogrodzie

Nasi rodzice często swój wolny czas spędzają na pracach w ogrodzie czy niewielkiej działce. Zazwyczaj wykonują je sami, ponieważ niestety nie mamy czasu im pomóc. Dzień Matki jest świetną okazją aby pokazać, że potrafimy zaangażować się w ich pasje. Mamy kochają kwiaty, dlatego skrzętnie dbają o rabaty czy skalniaki, aby później cieszyć się ich pięknym wyglądem. Co więcej, znajdują na to czas, nawet jeśli codziennie pomagają w naszych sprawach.

 

Z okazji święta można pojawić się u mamy z jej ulubionymi sadzonkami lub roślinami, o których zawsze marzyła w ogrodzie i w ten sposób spędzić razem dzień. Późniejsza, wspólnie przygotowana kolacja, będzie pięknym zwieńczeniem rodzinnego świętowania. Największą nagrodą dla każdej mamy jest przecież czas, który może spędzić ze swoim dzieckiem i wnukami.

Więcej na temat prezenty Dzień Matki
Przeładuj

Kate i William przez lata trzymali to w tajemnicy. Teraz wszystko wyszło na jaw! Kate będzie wściekła?

zobacz 01:06