Młode kobiety ćwiczą na siłowni łydki.
©nyul/Fotolia.com

Jak wyszczuplić zbyt masywne łydki – niezawodne sposoby: ćwiczenia i zmiana garderoby

Młode kobiety ćwiczą na siłowni łydki.
©nyul/Fotolia.com

Wiele kobiet zmaga się z problemem zbyt masywnych łydek, które można wyszczuplić poprzez aktywność fizyczną, nastawioną na spalanie tkanki tłuszczowej. Mowa tu przede wszystkim o bieganiu oraz ćwiczeniach aerobowych. Oprócz tego można optycznie wyszczuplić masywne łydki również przez dobór odpowiedniej garderoby. Panie, które zmagają się z tym problemem, powinny postawić na buty na wysokim obcasie, a także spódnice i sukienki maxi.

 

Mankamenty naszej sylwetki są uwarunkowane genetycznie, co oznacza, że po swoich rodzicach dziedziczymy tendencję do gromadzenia się tłuszczu w określonych miejscach na ciele. Niekiedy jednak wiele problemów może być spowodowanych problemami zdrowotnymi, np. masywne łydki mogą być efektem zmęczenia oraz zbyt małej ilości snu.

 

Ćwiczenia na masywne łydki

 

Najskuteczniejszym sposobem na masywne łydki jest aktywność fizyczna ukierunkowana na spalanie tkanki tłuszczowej. Mowa tu przede wszystkim o pływaniu, bieganiu długodystansowym oraz ćwiczeniach aerobowych. Należy jednak pamiętać, że niekiedy problem masywnych łydek jest konsekwencją złego trybu życia i niewłaściwych nawyków żywieniowych. Kobiety, które zmagają się z tym problemem, powinny nie tylko zacząć ćwiczyć, ale również zdrowo się odżywiać. Warto przy tym pamiętać, że spalanie tłuszczu z łydek to proces czasochłonny, który wymaga poświęceń, zaangażowania, a także nakładu pracy.

 

Masywne łydki – jak się ubierać?

 

Niezawodnym sposobem na optyczne wyszczuplenie zbyt masywnych łydek jest dobór odpowiedniej garderoby. Kobiety, które zmagają się z tym problemem, powinny postawić na buty na obcasie, które optycznie wydłużają i wyszczuplają nogi. Dobrze sprawdzą się botki, kowbojki i kozaki z luźną cholewą. Wbrew pozorom kobiety z masywnymi łydkami nie muszą rezygnować z noszenia spódnic i sukienek – najlepiej jednak zrezygnować z krótkich i opinających modeli na rzecz fasonów luźnych i w wersji maxi. Świetnie sprawdzą się również klasyczne spodnie o rozszerzanych nogawkach, a także rajstopy ze szwem z tyłu, które optycznie wysmuklają zbyt masywne uda i łydki. Istotne jest również to, że kobiety z masywnymi łydkami, powinny unikać rzymianek, opinających łydki butów, spodni rurek oraz cygaretek, ołówkowych spódnic, a także rozkloszowanych sukienek.

Przeładuj

#PARTYWDOMU Ćwiczymy z trenerką gwiazd! Dziś cudowne ćwiczenia na brzuch!

zobacz 02:17