Mąż z żoną korzysta z aktywności fizycznej latem.
©elnariz/stock.adobe.com

Ruszasz na urlop? Połącz go ze sportem! Jak się do tego przygotować?

Mąż z żoną korzysta z aktywności fizycznej latem.
©elnariz/stock.adobe.com

Aktywny wypoczynek podczas wakacyjnych wyjazdów jest bardzo popularny. Aby połączyć przyjemne z pożytecznym, czyli wypocząć i użyć sportu trzeba jednak odpowiednio się przygotować. Dzięki temu można uniknąć niepotrzebnego stresu i cały wolny czas spędzić tak, jak się wcześniej założyło.

Mogłoby się wydawać, że niektóre dyscypliny sportowe nie wymagają specjalnego przygotowania. Jest to jednak błędne przekonanie, ponieważ nawet do prostego z pozoru biegania potrzeba odpowiedniego ubioru.

 

Co spakować na aktywny, wakacyjny wypoczynek?

Przed wyjazdem na urlop dobrze jest sporządzić listę planowanych aktywności, a następnie dopisać do ich uprawiania rzeczy. To zdecydowanie ułatwi i skróci czas przygotowań do wakacyjnej podróży. To, co należy włożyć do torby czy walizki zależy od tego, jaką dyscyplinę ma się zamiar uprawiać w miejscu docelowym. Prócz sprzętu typowego dla danej dyscypliny (np. rakiety i piłki w przypadku tenisa albo kijki w przypadku nordic walking) są rzeczy, o których musi pamiętać każda osoba uprawiająca sport. Do tej grupy należy zaliczyć:

Wszystkie powyższe rzeczy są niezbędne do komfortowego, ale też bezpiecznego uprawiania danej dyscypliny. Obuwie jest jedną z najważniejszych kwestii w wielu sportach, nie tylko w bieganiu. Równie ważne są jednak klapki, w których powinno się chodzić po zakończonym treningu. Po intensywnym wysiłku w butach stopa potrzebuje rozluźnienia i dlatego polecane jest chodzenie w klapkach. Pozostając w temacie bezpiecznego uprawiania sportu, nie można zapomnieć o zabraniu ze sobą nakrycia głowy, na wypadek treningów w upalne dni.

Jeżeli ktoś planuje aktywność na świeżym powietrzu (a tak jest w przypadku większości wakacyjnych wyjazdów), warto też zabrać ze sobą krem z filtrem i okulary.

 

O czym pamiętać przed wyjazdem na wakacje ze sportem?

Osoby, które na wakacyjnym wyjeździe chcą uprawiać dyscyplinę, która wymaga specjalnego boiska lub wypożyczenia sprzętu, mogą wcześniej dokonać rezerwacji takiego obiektu. Latem boiska do piłki nożnej, siatkówki czy korty tenisowe bywają oblegane i dlatego lepiej zapewnić sobie możliwość gry niż niemiło się rozczarować.

Przeładuj

Czy Klaudia El Dursi sama wzięłaby udział w "Hotel Paradise" jako uczestniczka?

zobacz 00:52