kobieta na siłowni z pomarańczowym bidonem w ręce i słuchawkami w uszach
©djile/Fotolia.com

Pierwsza wizyta na siłowni – jak się do niej przygotować?

kobieta na siłowni z pomarańczowym bidonem w ręce i słuchawkami w uszach
©djile/Fotolia.com

Do pierwszej wizyty na siłowni należy przygotować się zarówno fizycznie, jak i mentalne. W celu uniknięcia początkowej dezorientacji warto umówić się z trenerem personalnym, który na podstawie przeprowadzonego wywiadu rozpisze nam plan treningowy i udzieli kilku cennych wskazówek. Oprócz tego przed pierwszą wizytą na siłowni warto przygotować sobie kilka niezbędnych rzeczy, w tym m.in. wodę czy ręcznik do ocierania potu.

Trening na siłowni sprzyja nie tylko budowaniu masy mięśniowej, ale również odchudzaniu i ujędrnianiu sylwetki. Taka forma ćwiczeń przeznaczona jest przede wszystkim dla osób, które nie przepadają za zajęciami grupowymi i lubią same wyznaczać sobie tempo pracy.

Plan treningowy

Pierwsza wizyta na siłowni powinna służyć adaptacji, dlatego też większość trenerów personalnych na początek radzi odpuścić sobie intensywny trening na rzecz zapoznania się z obsługą sprzętu czy sposobem wykonywania ćwiczeń. Osoby, które niezbyt dobrze znają możliwości swojego organizmu, powinny udać się do trenera personalnego, który rozpisze plan treningowy dostosowany do kondycji oraz sprawności fizycznej danej osoby. Ponadto zaleca się odbycie pierwszego treningu pod okiem trenera personalnego, który pokaże nam, jak poprawnie korzystać ze sprzętów i jak zachowywać się na siłowni.

Lista niezbędnych rzeczy na siłownię

Przed pierwszą wizytą na siłowni warto również zadbać o odpowiedni strój i wyposażenie. Najlepiej postawić na profesjonalne buty na siłownię, sportowe legginsy lub krótkie spodenki, wygodną koszulkę odprowadzającą pot oraz sportowy stanik. Ważne są też grube bawełniane skarpety – najlepiej ze ściągaczem pośrodku stopy. Przydatne są też umilacze czasu np. smartfon z muzyką i słuchawki albo coś do czytania. Oprócz tego każda osoba, która udaje się na siłownię, powinna mieć ze sobą butelkę wody niegazowanej oraz ręcznik do ocierania potu. Ponadto po treningu mogą przydać się również akcesoria kąpielowe: żel, szampon i świeży ręcznik. Opcjonalnie można zabrać również suszarkę do włosów, ale większość profesjonalnych siłowni posiada swoje urządzenia.

Przeładuj

Doda ostro komentuje postawę Kingi i Agaty Dudy w sprawie aborcji! Dawno tak mocno się nie wzburzyła

zobacz 01:54