Grupa przyjaciół gra w frisbee na plaży.
©WavebreakmediaMicro/stock.adobe.com

Jak na sportowo spędzić czas na plaży?

Grupa przyjaciół gra w frisbee na plaży.
©WavebreakmediaMicro/stock.adobe.com

 

Wakacyjny wypoczynek wielu osobom kojarzy się z leżeniem na plaży i opalaniem. Nie wszyscy jednak lubią taką formę relaksu. Osoby ceniące ruch na świeżym powietrzu również na plaży mogą dobrze się bawić. Siatkówka plażowa czy piłka nożna plażowa (tzw. beach soccer) to nie jedyne formy gier, które nie tylko są świetną zabawą, ale mają też korzyści zdrowotne.

 

Do gier czy zabaw na plaży nie trzeba dużej grupy znajomych. Wprawdzie większa liczba osób uczestniczących zwiększa możliwości i atrakcyjność rywalizacji, ale istnieje sporo form gier przeznaczonych dla dwóch osób.

 

Najlepsze gry zespołowe na plaży

Na niektórych plażach można znaleźć specjalnie stworzone boiska do gry w siatkówkę czy beach soccera. Ich brak nie oznacza jednak, że nie można dobrze się bawić. Fani piłki siatkowej mogą ustalić własne reguły i na przykład grać na utrzymanie piłki w powietrzu. Jeszcze łatwiej jest w przypadku piłki nożnej plażowej, ponieważ bramki można stworzyć z plecaków i warunki do gry gotowe.

 

Poza tym istnieje wiele innych, mniej popularnych form aktywności, które można uprawiać na piasku lub w wodzie. Należą do nich:

  • Ringo - gra drużynowa, w której dwa zespoły (najlepiej po dwie osoby każdy) rzucają przez siatkę gumowym krążkiem tak, aby spadł on w pole przeciwnika. Gra odbywa się zazwyczaj do 15 punktów.
  • Rzucanie ringiem do celu - wykorzystując gumowy krążek (ringo), można rzucać nim do określonego celu. W tego typu rywalizacji może brać udział nawet kilkanaście osób.
  • Tenis plażowy - do gry w beach tennisa potrzebne są specjalne rakietki i piłka. Największą frajdę sprawia gra w debla, czyli pomiędzy dwiema dwuosobowymi drużynami.
  • Zbijak w wodzie - zasady gry są dokładnie takie same, jak w przypadku gry w zwykłego zbijaka. Gra w wodzie jest nieco trudniejsza i wymagająca większej sprawności, ale gwarantuje świetną zabawę.

 

Propozycje gier sportowych na plaży dla dwóch osób

Jeżeli komuś trudno przychodzi zawieranie nowych znajomości albo po prostu nie lubi gier zespołowych i woli rywalizować w pojedynkę, to dla takich osób również jest wiele możliwości. Oprócz tenisa plażowego czy rzucania ringiem do celu, które są grami zarówno drużynowymi, jak i indywidualnymi, ciekawymi formami aktywności dla dwóch osób są:

  • frisbee - rzucanie do siebie specjalnym, plastikowym „talerzykiem“,
  • catch ball - czyli rzucanie i łapanie piłeczki za pomocą paletek na rzepy,
  • badminton - popularna gra przy pomocy rakietek i lotki.

 

Jak widać, spędzanie czasu na plaży nie musi wiązać się tylko z leżeniem, czytaniem książek czy słuchaniem muzyki. Aktywna forma wypoczynku pomaga w poprawie samopoczucia i urozmaica wakacyjny odpoczynek.

Więcej na temat Ćwiczenia Gimnastyka Urlop
Przeładuj

#PARTYWDOMU Ćwiczymy z trenerką gwiazd! Dziś cudowne ćwiczenia na brzuch!

zobacz 02:17