dziewczyna ćwiczy na siłowni
©Mat Hayward/Fotolia

Odchudzanie na siłowni krok po kroku

dziewczyna ćwiczy na siłowni
©Mat Hayward/Fotolia

 Jak ćwiczyć na siłowni, żeby schudnąć? Z pewnością na 100% swoich możliwości. Jeżeli chodzisz na siłownię raczej dla towarzystwa i ploteczek i większość czasu spędzasz właśnie na pogaduchach, nie łudź się, że schudniesz.

Jak schudnąć na siłowni?

Jeśli chcesz ćwiczyć na siłowni, żeby schudnąć, musisz podzielić swoją wizytę na kilka etapów:

1. Zacznij od ćwiczeń cardio – są to ćwiczenia na bieżni, orbitreku, steperze oraz rowerku stacjonarnym. Potraktuj je jako rozgrzewkę i wykonuj je przez około 10-15 minut.

2. Ćwiczenia właściwe – należy zawsze zaczynać ćwiczenia począwszy od górnych, a kończąc na dolnych partiach ciała. W związku z tym weź na pierwszy ogień pracę nad ramionami, a na koniec zostaw nogi. Na każdej maszynie, z której korzystasz, na samym początku rób nie więcej niż 2 serie po 10 powtórzeń. Jeżeli czujesz, że to jeszcze dla ciebie za dużo, po prostu zmniejsz liczbę serii.

3. Trening także zakończ ćwiczeniami cardio – 10 minut.

 

Ten rodzaj ćwiczeń na siłowni nazywamy treningiem obwodowym – ćwiczysz na kolejnych maszynach, na każdej ćwicząc inne partie mięśni. Ten trening najlepiej wykonywać 3-4 razy w tygodniu, by dać mięśniom czas na odpoczynek i regenerację.

Wykorzystaj dostępny w Eastend kod rabatowy i kup wygodne spodnie sportowe na siłownię.

Żeby schudnąć na siłowni, trzymaj dietę w domu

Pamiętaj, że niezależnie od tego, jakie ćwiczenia będziesz wykonywać i ile czasu spędzisz na siłowni, nie osiągniesz spektakularnego efektu, jeśli nie będzie to szło w parze ze zdrowym odżywianiem. Staraj się, by posiłki były regularne, nawadniaj regularnie organizm (szczególnie na sali ćwiczeniowej), unikaj wysokokalorycznych i przetworzonych produktów.


Przeładuj

Natalia Siwiec zapowiedziała, że ma ''asa'' na Dodę. Teraz spotkała się z Piotrem Krysiakiem!

zobacz 01:08