Ćwicząca kobieta
©BillionPhotos.com/Fotolia

Insanity: trening, który zmieni wygląd w 2 miesiące

Ćwicząca kobieta
©BillionPhotos.com/Fotolia

Insanity – trening interwałowy, potocznie nazywany kondycyjnym – to praca nad wszystkimi partiami ciała. Stymuluje organizm do nadmiernego wysiłku i przyśpiesza pracę procesów metabolicznych. Efekty 2-miesięcznych treningów okażą się zaskakujące – jednak nie ma nic bez wysiłku. Insanity to 6 dni treningowych w tygodniu, podczas których wykonuje się ćwiczenia o zmiennej intensywności.

 

Insanity to trening, którego nie każdy może się podjąć, a decyzję o rozpoczęciu zadań interwałowych powinno podjąć się pod okiem specjalisty – trenera lub lekarza. Na taki wysiłek fizyczny mogą decydować się osoby o co najmniej dobrej kondycji fizycznej.

Insanity: trening oparty na nierówności tempa

Insanity to trening przede wszystkim interwałowy, co oznacza, że część ćwiczeń jest wykonywanych z wysoką intensywnością, a część z o wiele niższą. Głównym celem jest:

  • wyrzeźbienie ciała, wypuklenie mięśni,
  • zwiększenie wytrzymałości fizycznej,
  • zwiększenie wydolności organizmu.

 

Wiele osób decyduje się na ten trening, ponieważ chce zrzucić zbędne kilogramy. Insanity sprawia, że procesy metaboliczne w organizmie zachodzą szybciej.

Insanity: trening oparty na trzech etapach

Program treningowy insanity podzielony jest na trzy sekcje wykonywane w 9 tygodni:

  • Od 1 do 4 tygodnia – bardzo intensywne treningi wytrzymałościowe 6 dni w tygodniu do 45 minut.
  • 5 tydzień – tydzień odpoczynku.
  • od 6 do 9 tygodnia – stałe zwiększanie intensywności treningów, których jest ponownie aż 6 w tygodniu, przy czym zwiększony jest również czas ich trwania – do godziny.

 

Niedziela na każdym etapie treningu jest dniem wolnym i przeznaczonym na odpoczynek. Cały program treningowy insanity obejmuje 63 dni. Po zakończeniu ćwiczeń można zauważyć efekty spalenia tkanki tłuszczowej większe niż po półrocznym standardowym treningu aerobikowym. Co ciekawe – spalenie tkanki tłuszczowej to tylko „efekt uboczny” insanity, ponieważ został on stworzony przede wszystkim, aby zwiększyć wydolność organizmu.


Przeładuj

Czy Marlena i Seweryn z "Rolnik szuka żony" naprawdę się rozstali? Zobacz ich historię miłości

zobacz 02:12