kobieta z masującym hula hop
©Voyagerix/Fotolia

Hula hop – jaki rodzaj koła wybrać ? Z wypustkami czy bez?

kobieta z masującym hula hop
©Voyagerix/Fotolia

Hula hop z wypustkami czy bez? Wiele osób zastanawia się, które koło do kręcenia wybrać, by uzyskać lepsze efekty. Podczas wykonywania ćwiczeń z hula hop mięśnie brzucha napinają się, a regularnie stosowane wysmuklają talię i sylwetkę.

Hula hop z wypustkami czy bez?

Wybór hula hop nie należy do najłatwiejszych. Są dwie opcje: hula hop zwykłe, lekkie i dostępne w każdym sklepie z zabawkami dla dzieci lub w supermarketach, a także hula hop z masażem, które jest cięższe od tego pierwszego i dostępne w sklepach sportowych.

Hula hop z masażem

Hula hop z masażem waży 2-3 kg (w zależności od koła) i wyposażone jest w masujące kulki, które wywierają nacisk na mięśnie brzucha, bioder, pleców i pośladków. Wykonywanie ćwiczeń kółkiem z wypustkami daje szybsze i większe efekty. Niestety ten rodzaj hula hop ma też swoje minusy. Początkowe ćwiczenia mogą sprawiać ból i być przyczyną siniaków na skórze, szczególnie u osób szczupłych. Cena hula hop z kulkami waha się od 50 do 120 złotych i można je kupić w sklepach sportowych stacjonarnych lub internetowych.

Hula hop bez wypustek

Inaczej jest ze zwykłym hula hop, które są lekkie, posiadają plastikowe obręcze i ciężej jest nimi kręcić. Zwykłe hula hop dostępne są w sklepach z akcesoriami dla dzieci, w supermarketach czy w internecie. Przy wyborze tego rodzaju hula hop warto poszukać tych odpowiednio obciążonych. Jeśli nie uda się takich znaleźć można samemu nanieść ciężar, rozklejając kółko i wlewając do niego wodę lub wsypując ryż. Cena kółka waha się od 10 do 20 zł.

 

Mniej doświadczone osoby powinny zdecydować się na zwykłe, odpowiednio obciążone hula hop. Dopiero po nabraniu doświadczenia i wprawy można uatrakcyjnić trening i kupić koło z masażerem.

Hula hop – inne cenne wskazówki przy wyborze koła

Przy wyborze hula hop należy zwracać uwagę nie tylko na to, czy zawierają wypustki czy nie. Ważny też jest rozmiar koła, materiał i ciężar.

Rozmiar hula hop

Rozmiar koła (średnica) powinien być dostosowany do wzrostu osoby używającej, czyli koło po postawieniu na podłoże powinno sięgać do żeber. Na początku zaleca się wybierać te z większą średnicą (około 1 m), ponieważ łatwiej nimi operować. Po nabraniu doświadczenia można zdecydować się na zakup mniejszego hula hop, które wymaga włożenia w trening większego wysiłku.

Materiał hula hop

Większość hula hop wykonana jest z plastiku. Przy zakupie sprzętu do treningu warto pomyśleć o kole wykonanym z trwalszego tworzywa, jak np. z polistyrenu lub z polietylenu.

Ciężar hula hop

Podczas wyboru hula hop należy zwracać uwagę na ciężar koła. Osoby początkujące powinny postawić na cięższe kółko, gdyż łatwiej nim operować. Po nabraniu doświadczenia i wprawy można kupić lżejsze i mniejsze. 

Więcej na temat trening modelowanie sylwetki
Przeładuj

Mikołaj Roznerski nie spędził walentynek z Adrianą Kalską! Nad ich związkiem zawisły czarne chmury?

zobacz 00:25