Młoda kobieta wręcza bukiet kwiatów swojej mamie.
©Ivan/stock.adobe.com

Weekend z mamą - najlepszy prezent na Dzień Matki

Młoda kobieta wręcza bukiet kwiatów swojej mamie.
©Ivan/stock.adobe.com

Weekend z mamą to idealny prezent z okazji zbliżającego się Dnia Matki. Pomysłów jest wiele - można zaplanować zwiedzanie jednej z europejskich stolic lub rodzinnych miejsc, na których odwiedzenie przez wiele lat brakowało czasu.

 

Jeśli planujemy z okazji Dnia Matki wspólny wyjazd, warto go wcześniej uzgodnić, tak aby mama mogła się odpowiednio przygotować i nie planować w tym czasie innych spraw. Dobrze wspólnie wybrać też docelowe miejsce wyprawy, chyba że dokładnie wiemy o czym marzy nasza mama i gdzie chciałaby pojechać.

 

Szlakiem wspomnień

 

Wiele osób, zwłaszcza starszych, skrycie marzy o powrocie do rodzinnych korzeni. Chcą zobaczyć jak zmieniły się miejsca, w których dorastały, odwiedzić niewidzianych przez całe lata znajomych czy bardzo dalekich krewnych. Niestety sami nigdy nie decydują się na taką wyprawę. Dzień Matki jest idealną okazją, aby zabrać mamę właśnie w taką podróż do przeszłości.

 

Najlepiej zaplanować wyprawę samochodem, z kilkoma przystankami na odpoczynek - w ten sposób dojazd nie będzie się dłużyć i poradzimy sobie ze zbytnim zmęczeniem. Jeśli mamy informację, że na miejscu nadal mieszka rodzina, warto wcześniej uprzedzić krewnych o przyjeździe. Z pewnością będą mieli ochotę na dłuższe spotkanie i być może wspólną wycieczkę po miejscowości. Pamiętajmy, że mamy do dyspozycji cały weekend i możemy odwiedzić kilka wspomnianych przez rodziców miejsc - dlatego warto podróż zaplanować wcześniej, aby najlepiej dopasować trasę przejazdu, czas i oczywiście nocleg.

 

Weekend za granicą

 

Jeśli uda się zarezerwować bilety lotnicze w atrakcyjnej cenie, dobrym pomysłem jest wylot do jednego z piękniejszych europejskich miast. Polecamy Pragę, Budapeszt, Wiedeń czy Barcelonę. Oferta tanich linii lotniczych jest bardzo atrakcyjna, zwłaszcza jeśli dokonujemy rezerwacji z dużym wyprzedzeniem. Podróż dodatkowo nie jest długa (trwa maksymalnie kilka godzin) i pozostaje naprawdę wiele czasu zwiedzanie przepięknych zabytków czy próbowanie lokalnych smaków. Pretekstem do wyprawy może być koncert ulubionego zespołu, wystawa podziwianego artysty lub lokalne święto, w którym warto uczestniczyć. Zwykle rodzice opowiadają o miejscach, których zobaczenie “marzy im się od lat”. Dobra rada - zawsze upewnijmy się, że nasza mama ma ważny paszport lub dowód tożsamości.

Więcej na temat dzień Kobiet Urlop
Przeładuj

Klaudia El Dursi z "Hotelu Paradise" urodziła dwoje dzieci, a ma idealną sylwetkę! Dieta? Ćwiczenia? Zdradziła swój sposób!

zobacz 03:13