Weekend w górach
© alexbrylovhk/Adobe Stock

Może tak wszystko rzucić i pojechać w... Aktywne pomysły na długi weekend

Weekend w górach
© alexbrylovhk/Adobe Stock

 

Nie masz pomysłu co zrobić z kilkoma dniami wolnego? W Polsce jest tyle pięknych miejsc, które gwarantują nie tylko odpoczynek, ale są idealne np. na piesze wycieczki. Wiosna to najlepszy czas żeby wrócić do lekkiej aktywności fizycznej, zadbać o siebie lub wdrożyć w życie noworoczne postanowienia.

 

Nie należy odkładać wyjazdów z racji niepewnych prognoz pogody - oczywiście nie każdy jest zwolennikiem pieszych wycieczek w deszczu i błocie. Kluczem jest wybór miejsca, w którym jeśli pozwoli pogoda, skorzystamy ze spacerów, a jeśli spadnie deszcz - w pobliżu znajdzie się SPA lub park wodny z atrakcjami.

 

Aktywny odpoczynek dla wygodnych

Dla tych, którzy cenią sobie aktywny, ale komfortowy wypoczynek, najlepszym wyborem będą uzdrowiska np. Krynica Zdrój, Świeradów Zdrój itp. Jeśli dopisze pogoda, w takich miejscach jest mnóstwo atrakcji, które umilą pobyt na świeżym powietrzu. Szlaki do pieszych i rowerowych wędrówek (dobra okazja aby rozpocząć przygodę z nordic walking) to dopiero początek. Można skorzystać z parku linowego, przejażdżki kolejką czy gondolą, która w zimie stanowi transport na stok dla narciarzy, a w lecie umożliwia podziwianie pięknych widoków.

Jeśli jednak panoramę przesłania mgła lub deszczowe chmury, można skorzystać ze SPA lub aqua parku. Możliwości są nieograniczone, nawet jeśli to wycieczka z dziećmi - masaż relaksujący dla mamy i taty, a wodne zjeżdżalnie dla ich pociech. O zaletach wód zdrojowych nie trzeba nikomu przypominać!

Na taką eskapadę świetnie wybrać się w towarzystwie dobrych znajomych, wówczas wieczorami koniecznie trzeba odwiedzić okoliczne restauracje i spróbować regionalnej kuchni. Atrakcją są też degustacje win czy inne tematyczne spotkania.

 

Co dla tych, którym pogoda nie straszna?

Wyzwaniem może być wyjazd w Bieszczady. To ten region Polski, który od kilku lat ściąga łaknących bliskich spotkań z naturą. Mimo iż to niskie góry, to jednak nie tylko urokliwe, ale nieco zapomniane przez cywilizację.

To oczywiście wczasy dla odważnych - szlaki są oznaczone, ale długie, nierzadko może spotkać wędrowca zmrok. To również miejsce niedźwiedzich wędrówek. Noclegi, za niewielkie pieniądze, oferują okoliczni mieszkańcy. Można, niczym bohaterowie filmów, przespać się w domku, w którym prąd pochodzi z zewnętrznego agregatu, nie ma wi-fi, ani zasięgu żadnej z sieci komórkowych. To doskonała okazja na przemyślenia i wędrówki zakończone ogniskiem.

Niezależnie od wyboru, dobrze jest zaplanować wyjazd wcześniej, a przynajmniej transport i nocleg - niekiedy nie zdajemy sobie sprawy, że chętnych może być znacznie więcej niż przypuszczaliśmy. Aktywny wypoczynek jest obecnie naprawdę w modzie!

Więcej na temat treningi Urlop
Przeładuj

"Love Island": Caroline i Mateusz mają nietypowy plan na wydanie nagrody głównej! Na to pójdzie 100 tysięcy?!

zobacz 02:11