Para młodych ludzi ćwiczy metodą EMS.
©contrastwerkstatt/Fotolia.com

EMS – trening, który wzmacnia mięśnie, przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej i likwiduje cellulit

Para młodych ludzi ćwiczy metodą EMS.
©contrastwerkstatt/Fotolia.com

Trening EMS wykorzystuje elektrostymulację mięśniową. Pozwala wzmocnić mięśnie i spalić tkankę tłuszczową oraz pozbyć się cellulitu. Efekty EMS pojawiają się już po 4-6 tygodniach. Cena jednego zabiegu to 120-140 zł.

 

Trening EMS daje szybsze efekty niż tradycyjne ćwiczenia siłowe. Aktywuje do pracy ponad 90% włókien mięśniowych, w tym mięśnie głębokie. Dzięki temu pozytywnie wpływa na koordynację.

 

Na czym polega trening EMS?

 

EMS, czyli elektrostymulacja mięśni, to trening całego ciała z użyciem prądu o niskim napięciu. Mięśnie podczas codziennej pracy są naturalnie pobudzane przez impulsy elektryczne. EMS wykorzystuje to zjawisko, zwiększając napięcie poprzez doprowadzenie impulsów maksymalnie eksploatujących mięśnie. Wywołują one skurcz i powodują intensywną pracę w obrębie ciała. Aby zapewnić bezpieczeństwo w trakcie zabiegu, okresy stymulacji są przeplatane czasem, w którym mięsień odpoczywa. Po każdym skurczu następuje więc okres relaksacji, który powinien być 5 razy dłuższy niż napięcie. Co ważne, impulsy stosowane w elektrostymulacji są stopniowane: powoli narastają i opadają. Dzięki temu organizm nie doznaje szoku.

 

Elektrostymulacja mięśni – czy warto?

 

Trening EMS zapewnia pracę mięśni całego ciała, co zapewnia lepsze krążenie krwi i korzystny wpływ na skórę. Zmniejsza się ilość cellulitu, a osoba poddawana zabiegowi może się w pełni zrelaksować. Elektrostymulacja zwiększa wydolność fizyczną w krótszym czasie niż wysiłek w tradycyjnej formie. Poprawia postawę, pozwala wzmocnić mięśnie, a także zmniejszyć ilość tkanki tłuszczowej. EMS może być wykorzystywany u osób po wypadkach oraz w trakcie rehabilitacji. Stymulowanie włókien mięśniowych zmniejsza ból wywołany urazami i wspomaga rehabilitację. Pozwala też na odbudowanie mięśni w przypadku, gdy tradycyjne ćwiczenia są niemożliwe do wykonania. Regularne stosowanie EMS daje efekty w codziennym życiu. Trening zapewnia bowiem szybsze spalanie tłuszczu dzięki zwiększeniu aktywności mięśniowej. Wpływa to na obniżenie wagi ciała i zmniejszenie obwodów. Efekty są odczuwalne już po pierwszej sesji treningowej, a poprawa postawy – po kilku sesjach. Większa siła i niższa waga to skutki widoczne po około 4-6 tygodniach. Są one oczywiście zależne od nawyków żywieniowych i wcześniejszej kondycji fizycznej. Zaleca się dwie 25-30 minutowe sesje tygodniowo treningu EMS. Cena jednej sesji to około 120-140 zł.

 

EMS – bezpieczeństwo

 

Elektrostymulacja mięśni to bezpieczna forma aktywności. Wykorzystuje się tutaj prąd o niskiej częstotliwości. Warto wiedzieć, że mięśnie ciągle pracują na skutek naturalnych impulsów elektrycznych. Dopływające do nich dodatkowe impulsy w trakcie sesji EMS jedynie wzmacniają te naturalne. Elektrostymulacja jest wykorzystywana w fizjoterapii od 1950 roku. Impulsy o niskiej częstotliwości aktywują jedynie szkieletowe mięśnie prążkowane, dlatego prąd nie dociera do serca ani innych narządów wewnętrznych.

 

EMS – przeciwwskazania

 

Przeciwwskazania do elektrostymulacji wszelkiego rodzaju to:

 • choroby serca,
 • rozrusznik serca,
 • duże nadciśnienie,
 • ciąża,
 • stany zapalne,
 • choroby układu nerwowego,
 • grzybica dróg moczowych,
 • zmiany nowotworowe,
 • metalowe implanty,
 • gorączka,
 • ból niewiadomego pochodzenia,
 • wyczerpanie fizyczne i psychiczne.

Przeładuj

#PARTYWDOMU Ćwiczymy z trenerką gwiazd! Dziś cudowne ćwiczenia na brzuch!

zobacz 02:17