kobieta ćwicząca na piłce
©undrey/Fotolia

Piłka gimnastyczna wymasuje i uelastyczni kręgosłup

kobieta ćwicząca na piłce
©undrey/Fotolia

Ćwiczenia z piłką na kręgosłup masują plecy, odciążają stawy, uśmierzają ból, a także nadają elastyczności. Do wykonywania ćwiczeń potrzebujesz jedynie piłki gimnastycznej i wygodnego, sportowego stroju.

Ćwiczenia z piłką na kręgosłup wzmocnią plecy i uśmierzą ból

Ćwiczenia z piłką na kręgosłup zalecane są osobom z wadami postawy, czy podczas rehabilitacji. Domowy trening nie tylko uśmierzy bóle pleców, ale też nada im elastyczności. Pamiętaj, by podczas każdego ćwiczenia plecy były wyprostowane, brzuch wciągnięty i łopatki ściągnięte.

Wykorzystaj oferowany przez Martes Sport kod rabatowy i kup nową piłkę do ćwiczeń na kręgosłup.

Ćwiczenie I z piłką na kręgosłup

Połóż się plecami na piłce, nogi umieść twardo na podłodze, a ręce wyciągnij za głowę. Następnie postaraj się wyprostować kolana. Rób to delikatnie, aby piłka turlała się po plecach. Ćwiczenie doskonale wzmacnia dolny odcinek kręgosłupa, a także mięśnie ud i pośladków.

Ćwiczenie II z piłką na kręgosłup

Usiądź na karimacie na piętach, a wyciągnięte do przodu ręce połóż na piłce gimnastycznej. Głowę schowaj pomiędzy rękami, napnij mięśnie kręgosłupa, ramion i w takiej pozycji wytrzymaj około 7-8 sekund. Następnie wróć do pozycji początkowej i powtórz ćwiczenie.

Ćwiczenie III z piłką na kręgosłup

Połóż się na piłce na brzuchu, a ręce wyciągnij przed siebie. Zacznij delikatnie podnosić klatkę piersiową, tak by kręgosłup, szyja i głowa znajdowały się w linii prostej. Ćwiczenie staraj się powtórzyć 15 razy.

Ćwiczenie IV z piłką na kręgosłup

Plecy i głowę połóż na piłce, a nogi zgięte w kolanach ustaw na szerokość bioder. Następnie zacznij prostować lewą nogę w kolanie, wytrzymaj tak przed 6 sekund, wróć do pozycji początkowej i wyprostuj prawą nogę. Ćwiczenie powtórz 10 razy.


Przeładuj

Natalia Siwiec zapowiedziała, że ma ''asa'' na Dodę. Teraz spotkała się z Piotrem Krysiakiem!

zobacz 01:08