ludzie ćwiczący na siłowni
©TonyRecena/Fotolia

Ćwiczenia na stepperze. Poznaj zalety i wady treningu

ludzie ćwiczący na siłowni
©TonyRecena/Fotolia

Ćwiczenia na stepperze mają swoje plusy i minusy. Dzięki treningom na stepperze wyrzeźbisz nogi, pośladki i wzmocnisz ich mięśnie. Ćwiczenia możesz wykonywać przed telewizorem, czy podczas innych domowych czynności, np. prasowania ubrań. Do treningu nie trzeba specjalnie się przygotowywać. Wystarczy, że założysz wygodny, sportowy strój.

Stepper – czym jest?

Stepper jest małym, popularnym urządzeniem do ćwiczeń w domu. Składa się z dwóch pedałów, na których ustawia się stopy. Ruchy przypominają wspinaczkę po górach lub wchodzenie po schodach. Trening na urządzeniu przeznaczony jest dla wszystkich.

Ćwiczenia na stepperze. Jakie są plusy i minusy treningu?

Pierwszym plusem ćwiczeń na stepperze jest to, że na urządzeniu można trenować o dowolnej porze dnia, podczas oglądania telewizji, czy prasowania ubrań. Jest on w pełni bezpieczny i nie grozi kontuzjami. Ponadto stepper to małe urządzenie, które nie zajmuje w domu zbyt wiele miejsca i jest łatwy w transporcie.

Zalety steppera

Kolejną zaletą steppera jest jego cena. Klasyczny, zwykły stepper można kupić za 150 zł. Ceny bardziej rozbudowanych urządzeń wahają się od 150 do 600 zł. Oprócz tego, że ćwiczenia wzmacniają mięśnie nóg, to również poprawiają samopoczucie, kondycję fizyczną i przyspieszają spalanie tkanki tłuszczowej. Regularne treningi również przyczyniają się do poprawy wydolności oddechowo-krążeniowej.

 

Najnowsze steppery posiadają regulację tempa treningu, co jest kolejnym plusem sprzętu. Minusem treningu na stepperze jest to, że codzienne, regularne ćwiczenia stają się monotonne. Ponadto po dłuższym stosowaniu urządzenie zaczyna skrzypieć, dlatego zaleca się smarowanie steppera co 2-3 dni. 

Więcej na temat odchudzanie trening
Przeładuj

Oto zwiastun wielkiego finału "The Voice Kids"! Kto otrzyma tytuł najlepszego głosu w Polsce?

zobacz 01:04