Ćwiczenia na brzuch
© sepy/Fotolia.com

Zestaw ćwiczeń na płaski brzuch

Ćwiczenia na brzuch
© sepy/Fotolia.com

Ćwiczenia na dolną partię brzucha można wykonywać w każdym miejscu – nie wymagają specjalistycznego sprzętu. Żeby wyrzeźbić mięśnie brzucha, należy w pierwszej kolejności spalić tłuszcz z tej części ciała.

 

Mięśnie dolnej części brzucha odpowiadają za unoszenie miednicy, dzięki czemu możliwe jest prawidłowe funkcjonowanie układu ruchu. Ćwiczenia na płaski brzuch sprawiają, że wygląda on na jędrny i sprężysty.

Zasady ćwiczeń na dolne mięśnie brzucha

Podczas ćwiczeń na dolne partie mięśni brzucha należy zwrócić uwagę, żeby brzuch był cały czas napięty. Ręce należy trzymać za nieco uniesioną głową. Początkujący powinni trenować brzuch 3 razy w tygodniu, wykonując 2-3 serie ćwiczeń, średniozaawansowani – 2 razy w tygodniu po 2-4 serie. Liczba powtórzeń – niezależnie od stopnia zaawansowania – nie powinna wynosić mniej niż 10-15 razy.

3 przykładowe zestawy ćwiczeń na dolną partię brzucha

Jednorazowy zestaw ćwiczeń na dolną część brzucha może trwać tylko 6 minut. Trening tej partii ciała jest obciążający dla lędźwiowego odcinka kręgosłupa, dlatego przed rozpoczęciem ćwiczeń warto skonsultować się z lekarzem.

 

a) Warto zacząć od wykonania nożyc, następnie przejść do ćwiczenia z unoszeniem nóg w pozycji leżącej. Kolejnym krokiem jest przyciąganie kolan do klatki, zakończone unoszeniem nóg. 

 

 

b) Drugi zestaw ćwiczeń rozpoczyna się od scyzoryka, a kończy plankiem (deską). Pozostałe ćwiczenia, to: świeca, nożyce, uginanie nóg z podłoża, uginanie nóg leżąc i spięcia z uniesionymi nogami.

 

 

c) Ostatni zestaw ćwiczeń rozpoczyna wahadełko. Po nim wykonuje się brzuszki, pajacyki, świecę, naprzemienne podciąganie kolan i naprzemienne uginanie kolan połączone z pracą łokci. Na końcu koniecznie należy zrobić stretching (rozciąganie).

 

Ćwiczenia stanowią 30% sukcesu, pozostałe 70% to dieta.

 

Więcej na temat trening modelowanie sylwetki
Przeładuj

Wojewódzki w "Idolu" nazwał ją "Pączkiem". Dziś Nina Cieślińska pracuje w telewizji i wygląda jak zupełnie inna osoba

zobacz 00:48