Party.pl

fiszka orange Advertisement


Ćwiczący ludzie
Image by LifetimeStock.com

Ćwiczenia ogólnorozwojowe: co daje robienie pompek?

Ćwiczący ludzie
Image by LifetimeStock.com

Robienie pompek to łatwy sposób na wzmocnienie i wyrzeźbienie wielu partii mięśniowych. Wykonywanie ich poprawia kondycję całego ciała i sprawdza się również jako ćwiczenie rozgrzewające do treningu.

 

Pompki budują muskulaturę ramion, brzucha i pleców. Są ćwiczeniem pojawiającym się zarówno w treningu siłowym, wytrzymałościowym, interwałowym, jak i ogólnorozwojowym. Wykonywanie ich jest proste:

  • wyprostuj ciało, a cały ciężar oprzyj na ramionach, które rozstawione są na szerokość barków,
  • ramiona powoli uginaj, prowadząc ciało w dół,
  • ciało musi utrzymać pozycję maksymalnie wyprostowaną w momencie schodzenia, ale również podnoszenia się.

Co daje robienie pompek: 5 korzyści

Pompki wykonywane są w szkołach na zajęcia wychowania fizycznego, w wojsku, policji czy na siłowni. Popularne są szczególnie wśród mężczyzn, który pragną rozbudować swoje ciało w barkach i ramionach. Jakie korzyści płyną z wykonywania pompek:

  • kształtują ciało – rozbudowują mięśnie barków, ramion, klatki piersiowej, brzucha.
  • szybkie efekty – jeżeli ćwiczący wprawi się w robienie pompek, to już po tygodniu robienia serii 20 pompek co wieczór, zauważy znaczącą różnicę na ciele w okolicy ramion i barków.
  • trening jest krótki – aby rozpocząć pompki należy przede wszystkim rozgrzać mięśnie dłoni i nadgarstków. Sam dzienny trening może trwać do 15 minut maksymalnie (w zależności też od liczby powtórzeń).
  • ćwiczenie jako rozgrzewka – robienie pompek może stać się skutecznym ćwiczeniem rozgrzewającym, które nie tylko przygotuje ciało do dalszych ćwiczeń, ale również będzie kształtować mięśnie.
  • brak konieczności przyrządów czy ponoszenia kosztów – pompki możesz wykonywać w każdym miejscu, w którym masz trochę więcej przestrzeni. Nie musisz kupować drogich sprzętów ani wydawać pieniędzy na siłownię.

 

Pompki czasami sprawiają trudność kobietom. Mogą one wykonać prostszą wersję damską na kolanach.

 

Przeładuj

Tadeusz Seibert komentuje zniknięcie Margaret ze sceny. Zdradził prawdziwe powody?

zobacz 00:34