kobieta z mężczyzną jeżdżą na rolkach
©anetlanda/Fotolia

Jazda na rolkach – poznaj plusy sportu!

kobieta z mężczyzną jeżdżą na rolkach
©anetlanda/Fotolia

Jazda na rolkach jest sportem, który daje wiele korzyści, takich jak spalanie zbędnych kilogramów, czy wzmocnienie mięśni nóg i pośladków. Oprócz tego jest świetnym pomysłem na spędzenie wolnego czasu. W trakcie jazdy na rolkach nie obciąża się stawów, tak jak podczas biegania.

Co daje jazda na rolkach? Lepsze samopoczucie

Jazda na rolkach poprawia samopoczucie. Jest świetnym pomysłem na spędzanie wolnego czasu, zrelaksowanie się i oderwanie od codziennych obowiązków. Oprócz tego jazda na rolkach daje mnóstwo pozytywnej energii. Jest to sport przeznaczony dla wszystkich, można go uprawiać razem z przyjaciółmi, znajomymi i rodziną.

Co daje jazda na rolkach? Zwiększa masę mięśniową ud i pośladków

Jazda na rolkach jest nie tylko doskonałym pomysłem na aktywne spędzanie czasu, ale też rozwija mięśnie różnych partii ciała. Podczas jazdy na rolkach intensywnie pracują mięśnie nóg i pośladków. Oprócz tego napinają się mięśnie brzucha, przez co staje się on jędrniejszy i bardziej płaski. Sport zalecany jest osobom chcącym wysmuklić i wyrzeźbić sylwetkę.

Co daje jazda na rolkach? Intensywnie spala kalorie

Jazda na rolkach pozwala spalić zbędne kalorie. Podczas godziny sportu można zrzucić 500 kalorii. Ważne, by trening był regularny i trwał mniej więcej 40 minut. Należy pamiętać, by przed każdą jazdą na rolkach wykonać rozgrzewkę, składającą się np. z truchtu i ćwiczeń rozciągających. Dzięki temu układ krążenia i mięśnie będą przygotowane do wysiłku.

Co daje jazda na rolkach? Dotlenia organizm i poprawia koordynację ruchową

Jazda na rolkach dotlenia organizm. Powoduje to szybsze krążenie krwi i dostarczenie skórze substancji odżywczych. Oprócz tego jazda na rolkach poprawia koordynację ruchową.

 

Przeładuj

Klaudia El Dursi szczerze o uczestnikach "Hotelu Paradise": "Cwaniactwo i sojusze!"

zobacz 01:47