Kobieta rozciąga się w bieliźnie sportowej.
©Jonas/Fotolia.com

Bielizna sportowa dla kobiet – jaką wybrać?

Kobieta rozciąga się w bieliźnie sportowej.
©Jonas/Fotolia.com

Bielizna sportowa została zaprojektowana z myślą o zapewnieniu komfortu podczas intensywnego wysiłku fizycznego. Kobiety, które regularnie ćwiczą, powinny wyposażyć się w bieliznę termoaktywną, która jest dobrym izolatorem ciepła, a także przeciwdziała nadmiernemu gromadzeniu się wilgoci.

 

Bielizna sportowa jest niezbędna w szczególności przy bieganiu na zewnątrz, a także przy bardzo intensywnych treningach siłowych. Obowiązkowo powinny wyposażyć się w nią także kobiety z dużym biustem, ponieważ może im on znacznie utrudniać wykonywanie niektórych ćwiczeń.

 

Bielizna termoaktywna

 

Zmienianie bielizny przed aktywnością fizyczną jest równie ważne, jak zakładanie na czas treningu odzieży sportowej. Ćwiczenie w noszonych na co dzień figach, stringach lub bokserkach sprzyja namnażaniu się drobnoustrojów, odpowiedzialnych za infekcje miejsc intymnych.

 

Bieganie na zewnątrz, w szczególności w okresie jesienno-zimowym, wymaga odpowiedniego przygotowania. Jednym z niezbędnych elementów jest bielizna termoaktywna, która odprowadza nadmiar potu, a także zatrzymuje ciepło. Warto pamiętać, że tego typu bielizna powinna przylegać do ciała. Przy jej zakupie należy zwrócić uwagę na jej grubość oraz rodzaj tkaniny, który powinien być dostosowany do warunków atmosferycznych, a także typu aktywności fizycznej.

 

Biustonosz sportowy

 

Zakup biustonosza sportowego polecany jest wszystkim kobietom, które regularnie ćwiczą (nawet w warunkach domowych). Zapewnia on nie tylko wygodę w trakcie treningu, ale również zabiega deformacji piersi. Przy zakupie takiego biustonosza w pierwszej kolejności należy kierować się rozmiarem biustu. Biorąc ten aspekt pod uwagę, można wyróżnić trzy typy biustonosza sportowego:

  • compression bra, który idealnie sprawdza się dla kobiet o małych lub średnich piersiach,
  • encapsulated compression bra, który przeznaczony jest dla kobiet o dużym biuście,
  • adjustable encapsulated compression bra, który nada się zarówno dla kobiet o małym, średnim, jak i dużym biuście. Przeznaczony jest głównie dla pań, które prowadzą bardzo aktywny tryb życia.

 

Majtki sportowe

 

Kobiety, które regularnie ćwiczą, powinny również rozważyć zakup majtek sportowych. Jest to szczególnie ważny element bielizny treningowej, ponieważ zmienianie majtek przed i po aktywności fizycznej, pozwala zminimalizować ryzyko infekcji intymnych. Najlepiej wybierać bieliznę bezszwową – nie będzie się ona odznaczała na legginsach. Oprócz tego powinna być ona również dopasowana i wykonana z elastycznego materiału.

Więcej na temat bielizna ubrania Ćwiczenia Biust
Przeładuj

#PARTYWDOMU Ćwiczymy z trenerką gwiazd! Dziś cudowne ćwiczenia na brzuch!

zobacz 02:17