suszone zioła
Image by LifetimeStock.com

Zioła dla serca – głóg, kasztanowiec czy jemioła chronią układ krążenia

suszone zioła
Image by LifetimeStock.com

Odpowiednie krążenie krwi w organizmie gwarantuje dobry stan żył i tętnic. Zioła na poprawienie krążenia mają na celu dbanie właśnie o te naczynia. Niektóre z ziołowych terapii można przygotować samemu (np. napary czy kąpiele), a inne należy koniecznie skonsultować z lekarzem (np. stosowanie naparstnicy).

Kąpiele ziołowe usprawniają krążenie w żyłach

Moczenie nóg w wodzie z dodatkiem ziół usprawnia krążenie i sprawia, że kończyny stają się wypoczęte. To także świetny sposób na wieczorny relaks i moment wyciszenia. Około ośmiu łyżek ziół należy zalać czterema litrami wrzątku. Po 10 minutach parzenia, trzeba przelać napar do miski, dodać odrobinę chłodnej wody i moczyć nogi przez około 20 minut. Ważne jest, aby nogi były zamoczone w naparze mniej więcej do połowy łydek. Działanie zapobiegające powstawaniu żylaków mają między innymi:

Napary ziołowe usprawniające pracę serca

Najpopularniejszym sposobem na przeciwdziałanie miażdżycy i obniżenie poziomu cholesterolu we krwi oraz ciśnienia jest napar powstały z dwóch łyżeczek suszonych kwiatów i owoców głogu zalany szklanką gorącej, ale nie wrzącej wody. Parzony pod przykryciem przez 10 minut, a później przecedzony, nadaje się do picia dwa razy dziennie.

Naparstnica niebezpiecznym lekarstwem na krążenie

Nie każde ziele można stosować bez przeciwwskazań. Do tych niebezpiecznych, a wręcz zagrażających zdrowiu należy naparstnica. Jej liście zawierają toksyny i nie wolno zażywać leków, mających w składzie wyciąg z tej rośliny bez wskazań lekarza. Farmaceutyki z dodatkiem wyciagu z naparstnicy są sprzedawane wyłącznie na receptę.


Więcej na temat medycyna naturalna zioła
Przeładuj

Jak Paula Tumala zareagowała na wieść o ciąży bliźniaczej? Taka reakcja to zupełna normalność!

zobacz 01:36