Kobieta odczuwająca ból
© pathdoc/Fotolia

Jakie są skuteczne zioła na zapalenie pęcherza?

Kobieta odczuwająca ból
© pathdoc/Fotolia

Skuteczne zioła na zapalenie pęcherza pomagają uśmierzyć ból przy oddawaniu moczu. Jednym z nich jest mącznica, która działa przeciwzapalnie, rozkurczowo i moczopędnie.

 

Zapalenie pęcherza jest nieprzyjemną dolegliwością, z którą należy jak najszybciej udać się do specjalisty. Dokładną diagnozę urolog stawia na podstawie wyników antybiogramu (specjalistycznego badania moczu).

 

Leczenie zapalenia pęcherza może trwać nawet do tygodnia, jednak możemy ten czas skrócić, wzmacniając organizm dodatkową terapią ziołową.

Zioła na zapalenie pęcherza: mącznica czy skrzyp?

Napary z ziół działają głównie przeciwzapalnie i odkażająco, co jest ważne przy leczeniu zapalenia pęcherza. Zaniedbana choroba może doprowadzić nawet do zaburzenia funkcjonowania nerek, a to z kolei do dializ. Zioła pomocne w przypadku zapalenie pęcherza to m.in.:

  • skrzyp,
  • mącznica,
  • sok z brzozy,
  • nawłoć pospolita,
  • dziurawiec.

 

Nie powinno się przyjmować tych ziół w nadmiernych ilościach (więcej niż 2 filiżanki napoju dziennie), ponieważ doprowadzić to może do uszkodzenia nerek.

 

Zioła na zapalenie pęcherza nie powinny być jedynym sposobem na zwalczanie tej dolegliwości. Mogą wzmacniać proces powrotu do zdrowia, ale nie powinny całkowicie zastępować leczenia.


Więcej na temat medycyna naturalna zioła
Przeładuj

Jak Paula Tumala zareagowała na wieść o ciąży bliźniaczej? Taka reakcja to zupełna normalność!

zobacz 01:36