zioła
Image by LifetimeStock.com

Mięta, kminek, anyż, koper – pokonaj wzdęcia!

zioła
Image by LifetimeStock.com

Zioła są najlepszym sposobem na problemy z trawieniem. Najbardziej skuteczne to te, które działają rozkurczowo, czyli koper, mięta, kminek i anyż.

Naturalne lekarstwa na wzdęcia i gazy

Zioła rozkurczowe pomagają zwalczyć wzdęcia i gazy. Wystarczy pić je każdego dnia, a problemy z trawieniem znikną.

 

1. Mięta – zawiera wiele cennych składników, takich jak mentol, który łagodzi pracę mięśni trawiennych. Dlatego też na wzdęcia i gazy zaleca się picie naparu z mięty. By go uzyskać, należy torebkę mięty zaparzyć w szklance gorącej wody i zostawić pod przykryciem na kilka minut. Następnie napój należy wypić. Warto spożywać napar po każdym posiłku, najlepiej 2-3 razy dziennie.

2. Kminek – doskonale łagodzi wzdęcia i gazy, dzięki działaniu rozkurczowemu. Łyżeczkę zioła należy zaparzyć w szklance gorącej wody i odstawić pod przykryciem na 10-15 minut i wypić. Należy stosować go trzy razy dziennie.

3. Koper – pobudza perystaltykę jelit, ma działanie rozkurczowe i wiatropędne, dlatego wykorzystywany jest głównie przy problemach trawiennych. By uzyskać napar z kopru należy 1 łyżkę zioła zaparzyć w dwóch szklankach wrzątku i odstawić na 20 minut. Po odcedzeniu i wystudzeniu wypić. By zauważyć efekty, wywar trzeba pić kilka razy dziennie. Nie powinny go spożywać kobiety w ciąży.

4. Anyż – zapobiega działaniu kwasów podczas niestrawności i zgagi. Do litra gotującej się wody należy dodać 7 łyżek anyżu i gotować na małym ogniu przez kilkanaście minut. Następnie wywar trzeba przecedzić i można dodać do niego łyżeczkę miodu. W takiej postaci na złagodzenie problemów żołądkowych napój zaleca się pić 2-3 razy dziennie po jednej szklance.


Przeładuj

Trendy na wiosnę 2020 w pigułce. Oto 5 największych hitów, które będziemy nosić tej wiosny

zobacz 01:14