napary z ziół
Image by LifetimeStock.com

Dziurawiec, żeń-szeń i szałwia poprawiają nastrój

napary z ziół
Image by LifetimeStock.com

Niektóre zioła wspomagają leczenie depresji, ale nie można stosować samych tabletek ziołowych bez konsultacji z lekarzem. Najbardziej popularne zioła, które pobudzają organizm to dziurawiec, żeń-szeń i szałwia.

Zmniejsz objawy depresji naturalnymi lekarstwami

Depresji całkowicie nie wyleczy się ziołami, ale można zwalczyć niektóre jej objawy, np. trudności z zasypianiem, czy uczucie lęku.

 

1. Dziurawiec – jest najbardziej popularnym ziołem w leczeniu niektórych objawów depresji. Roślinę należy przyjmować w formie wyciągu olejowego bądź alkoholowego. Dziurawiec jest skuteczny w przypadku łagodnej choroby i swą wydajnością zbliżony jest do środków farmakologicznych.

 

2. Żeń-szeń – zioło posiada wiele cennych składników, przede wszystkim w ekstraktach z korzenia. W korzeniu żeń-szenia znajdują się cząsteczki – ginsenozydy, które poprawiają kondycję, samopoczucie i odporność organizmu. Niektóre z nich mają działanie pobudzające, a niektóre tonizujące. Osoby chore na depresję stosując żeń-szeń pobudzą i uaktywnią organizm. Torebkę zioła należy zaparzyć we wrzątku, odstawić na 10-15 minut pod przykryciem i wypić. Wywar należy spożywać 2-3 razy dziennie po jednej filiżance.

 

3. Szałwia – szałwia oprócz tego, że poprawia pracę układu pokarmowego i działa przeciwzapalnie, stosowana jest także jako lek antydepresyjny. Ponadto nadaje się na owrzodzenia i łagodzi podrażnienia. Szałwię należy stosować jako napar. Torebkę zioła trzeba zaparzyć w szklance gorącej wody i odstawić na 10-15 minut. Po upływie tego czasu należy wypić napój. Stosować wywar 2-3 razy dziennie. 


Więcej na temat depresja zioła
Przeładuj

Mikołaj i Sylwia wystąpią w "Tańcu z Gwiazdami"? Mają jeden warunek!

zobacz 01:36