napar z ziół
Image by LifetimeStock.com

Wspomóż leczenie cukrzycy ziołami: pokrzywą, mniszkiem lekarskim, rutwicą lekarską i fasolą

napar z ziół
Image by LifetimeStock.com

Zioła na cukrzycę typu 2, dzięki swoim właściwościom wspomagają leczenie choroby. Obniżają poziom cukru we krwi, a także mogą przyczynić się do zwiększenia wrażliwości na insulinę.

Zioła, które obniżą poziom cukru we krwi

Rutwica lekarska, fasola zwyczajna, pokrzywa, czy mniszek lekarski to rośliny, które regulują poziom cukru we krwi. By samemu zrobić lekarstwo należy po dwie łyżki każdego z ziół dodać do szklanki wody, wymieszać i przelać do garnka. W takiej postaci gotować przez około trzy minuty, a następnie przecedzić i wypić. Zaleca się pić zioła 3 razy dziennie po jednej filiżance.

 

1. Rutwica lekarska – roślina zawdzięcza lecznicze działanie solom chromu i guanidynie. Sole chromu wspomagają działanie insuliny, a guanidyna przyspiesza wchłonięcie się glukozy do komórek.

2. Pokrzywa – działa moczopędnie, dlatego też stosowana przy cukrzycy typu 2 pomaga w utrzymaniu prawidłowej masy ciała.

3. Mniszek lekarski – przyspiesza pracę metabolizmu i usuwa z organizmu szkodliwe toksyny.

4. Fasola zwyczajna – najważniejsze w tej roślinie są jej strączki, gdyż to one zapobiegają wydzielaniu enzymów, które są odpowiedzialne za trawienie skrobi. Strączki fasoli zwyczajnej nie posiadają nasion, a wysuszone wykorzystywane są do naparów, które regulują poziom cukru we krwi


Więcej na temat zioła
Przeładuj

Felek z "Gogglebox" zdradza kulisy show. Dlaczego duża część programu musi być wycięta?

zobacz 00:59