Kobieta, która ziewa
Image by LifetimeStock.com

Jakie stosować zioła na bezsenność?

Kobieta, która ziewa
Image by LifetimeStock.com

Zioła na bezsenność działają przede wszystkim uspokajająco. Tylko zrelaksowane oraz odprężone ciało i umysł pozwolą na spokojny sen. Bezsenność może być efektem silnego stresu w ciągu dnia. Można sobie pomóc sięgając po chmiel czy lawendę.

 

Stan nadmiernego napięcia nerwowego, odczuwanie silnego stresu czy chwilowy kryzys życiowy to główne przyczyny problemów ze snem. Niestety wpływa to negatywnie na codzienne życie. Chroniczna bezsenność w ekstremalnym przypadku prowadzić może nawet do prób samobójczych.

Jakie zioła stosować na bezsenność?

Zioła na bezsenność działają przede wszystkim odprężająco na układ nerwowy. Uspokojony i zrelaksowany organizm łatwiej zaśnie i utrzyma spokojny sen przez kilka godzin. Należy pamiętać, że bezsenność to nie tylko problem z zasypianiem, ale również z utrzymywaniem snu przez kilka godzin. Zioła, które mogą się okazać pomocne to m.in.:

  • chmiel – zażywanie tabletek z szyszek chmielu uspokaja i relaksuje;
  • kozłek lekarski – napar z tego ziela spowoduje, że ciało się odpręży. Wystarczy jedną łyżkę zmielonej i zasuszonej rośliny zalać wrzątkiem i wypić przed snem małymi łykami;
  • męczennica – wywar z tego zioła również odpręża i relaksuje. Wypity przed snem pomoże zasnąć i nie budzić się w ciągu całej nocy.

Aromatoterapia w bezsenności: sam zapach ziół działa usypiająco

Zapach ziół może być uspokajający i sprawić, ze staniemy się senni. Wystarczy położyć obok poduszki gałązkę majeranku, lawendy czy melisy, a ich aromat uspokoi organizm i pomoże zasnąć.

 

Zioła na bezsenność nie powinny być przyjmowane w dużych dawkach – wszelka wiedza na temat ich działania opiera się na medycynie naturalnej. Nie są zbadane ich skutki uboczne, dlatego powinniśmy być uważni i rozsądnie je zażywać.


Więcej na temat nerwica sen zioła Bezsenność
Przeładuj

Pierwsza scena filmu "Artyści przeciw nienawiści" zaczyna się od... przekleństw Dody! Artystka zdradza kulisy tej sytuacji

zobacz 00:49