Kobieta z chusteczką przy nosie.
©djoronimo/Fotolia

4 zioła, które pomogą w leczeniu alergii

Kobieta z chusteczką przy nosie.
©djoronimo/Fotolia

Zioła na alergię nie zastąpią leków, ale mogą spowolnić alergię. Zioła złagodzą objawy alergii takie jak podrażnienia oczu lub katar sienny. Zioła należy stosować regularnie 1-2 szklanki naparu przez dwa tygodnie.

 

Najpopularniejszą formą stosowania ziół na alergię są napary, ale dostępne są także zioła w postaci tabletek.

 

  • Pokrzywama działanie przeciwzapalne i antyalergiczne. Pomoże w leczeniu kataru siennego i złagodzi świąd skóry. Jest źródłem witaminy C, żelaza, chlorofilu i prowitaminy A. Pokrzywa oczyszcza i wzmacnia organizm. Surowcem lekarskim jest liść i łodyga pokrzywy. Pokrzywa ma także korzystne działanie w leczeniu anemii i krwotoków.

 

  • Nawłoć – nawłoć złagodzi objawy alergii, szczególnie katar sienny. Zawiera dużo antyoksydantów. Oprócz działania antyalergicznego pomaga także przy nadciśnieniu, kamicy nerkowej i chorobach reumatycznych.

 

  • Dziurawiec zwyczajny – jest rośliną, która łagodzi objawy alergii dzięki właściwościom bakteriobójczym i antyseptycznym. Napar z dziurawca pomaga w leczeniu podrażnień skóry, gardła i przewodu pokarmowego.

 

  • Krwawnik – napar z kwiatów krwawnika leczy uporczywy katar sienny. Stosowany zewnętrznie w formie okładów złagodzi podrażnieniu oczu i skóry. Krwawnik zawiera fenole, które działają antyseptycznie i przeciwbakteryjnie.

Więcej na temat zioła
Przeładuj

Czy Klaudia El Dursi sama wzięłaby udział w "Hotel Paradise" jako uczestniczka?

zobacz 00:52