człowiek leżący na łóżku w trakcie masażu nóg
© Andrey Popov/Fotolia.com

Maść niedźwiedzia – rozgrzewający lub chłodzący sposób na ból stawów, mięśni i pleców

człowiek leżący na łóżku w trakcie masażu nóg
© Andrey Popov/Fotolia.com

Maść niedźwiedzia przeznaczona jest głównie dla osób starszych oraz uprawiających sport. Na rynku dostępne są maści niedźwiedzie rozgrzewające oraz chłodzące, które zwalczają bóle stawów, mięśni oraz pleców.

 

Maść niedźwiedzia znana jest głównie jako maść rozgrzewająca, chociaż na rynku dostępna jest również wersja chłodząca produktu. Skutecznie zwalcza problem bolących stawów oraz mięśni. Jest produktem otrzymywanym z naturalnych surowców oraz ziołowych ekstraktów.

Czym jest rozgrzewająca maść niedźwiedzia

Maść niedźwiedzia jest kosmetykiem dostępnym w aptekach bez recepty. W swoim składzie zawiera naturalne surowce oraz ekstrakty ziołowe, które są pozyskiwane z kontrolowanych biologicznie upraw. Jest pozbawiona produktów pochodzenia zwierzęcego, dlatego może być stosowana przez wegan. W składzie maści niedźwiedziej znajduje się mięta pieprzowa, kozłek lekarski, kamfora, melisa, eukaliptus, koper włoski, korzeń żeń-szenia, chmiel zwyczajny etc.

Właściwości maści niedźwiedziej

Zarówno osoby starsze, jak i uprawiające sport często spotykają się z problemem bólu stawów oraz mięśni. Skutecznym sposobem na zapobieganie lub zwalczanie tych nieprzyjemnych dolegliwości jest stosowanie różnych maści, które działają rozgrzewająco. Jednym z takich produktów jest maść niedźwiedzia przeznaczona do stosowania u osób cierpiących na bóle stawów, mięśni oraz pleców, zwłaszcza po intensywnym wysiłku fizycznym. Stosowanie maści niedźwiedziej przynosi ulgę w bólu, a także przyczynia się do powstawania uczucia relaksu i odprężenia.

Kto nie powinien stosować maści niedźwiedziej

Przeciwwskazaniem do stosowania maści niedźwiedziej jest nadwrażliwość na składniki preparatu. Produkt nie zawiera w swoim składzie parabenów, które bardzo często są obecne w kosmetykach oraz lekach. Parabeny są konserwantami, które mają chronić produkt przed zepsuciem na skutek działania drobnoustrojów czy pleśni. Mogą być przyczyną alergii, podejrzewa się je również o działanie nowotworowe.

Jak należy stosować maść niedźwiedzią

Maść niedźwiedzią stosuje się miejscowo poprzez delikatne wmasowywanie w skórę. Zabieg najlepiej wykonywać 2-3 razy w ciągu dnia. Po zastosowaniu maści, na skórze tworzy się ochronna warstwa, która umożliwia długotrwałe działanie preparatu.

Chłodząca maść niedźwiedzia

Na rynku dostępna jest również maść niedźwiedzia, która wykazuje działanie chłodzące. Jest przeznaczona do stosowania w przypadku kontuzji i urazów, a także przyspieszenia gojenia rozległych siniaków. Chłodząca maść niedźwiedzia działa przeciwbólowo oraz przeciwobrzękowo, co jest wynikiem obecności w niej mięty. Drugi składnik preparatu – mięta chińska skutecznie zwalcza bóle kostne i mięśniowe, natomiast arnika górska przyspiesza proces wchłaniania siniaków.

Jaka jest cena maści niedźwiedziej

Koszt maści niedźwiedziej z całą pewnością jest zależny od apteki, w której chcemy zakupić ten produkt. Maść niedźwiedzia dostępna w opakowaniu 100 mililitrów kosztuje około 11-14 złotych. 

 

Przeładuj

Czy "rodzinka.pl" wróci?! Tomasz Karolak ma doskonały pomysł! Ale czy to możliwe?

zobacz 02:33