Zabieg parafinowy na dłonie
© Photographee.eu/Fotolia.com

Domowy zabieg parafinowy poprawi wygląd i stan skóry dłoni

Zabieg parafinowy na dłonie
© Photographee.eu/Fotolia.com

Zabieg parafinowy na dłonie szybko przyniesie ulgę spierzchniętej skórze. Ciepła parafina pobudzi do pracy gruczoły łojowe skóry, dzięki czemu szybciej nastąpi regeneracja naskórka.

 

Pod wpływem ciepłej parafiny do skóry dłoni łatwiej przenikną substancje odżywcze zawarte w kosmetykach do pielęgnacji rąk. Zabieg parafinowy na dłonie możesz wykonać w domu.

Co będzie ci potrzebne do wykonania zabiegu parafinowego?

Przed wykonaniem zabiegu parafinowego na dłonie zaopatrz się w sklepie kosmetycznym w:

  • peeling do dłoni,
  • krem do rąk i paznokci,
  • parafinę kosmetyczną,
  • rękawiczki frotte i rękawiczki foliowe.

400 ml parafiny kupisz już za ok. 10 zł. Parafina dostępna jest w różnych zapachach oraz w wersji bezzapachowej, antyalergicznej.

 

Do rozpuszczenia parafiny będziesz też potrzebowała dwóch naczyń: mniejszego i większego. Żeby rozpuścić parafinę do większego naczynia nalej gorącą wodę. Do mniejszego włóż parafinę. Mniejsze naczynie włóż do większego i poczekaj aż parafina się rozpuści.

Jak wykonać zabieg parafinowy na dłonie?

Najpierw zrób peeling dłoni i wmasuj w nie krem. Następnie rozpuść parafinę i poczekaj aż trochę wystygnie. Parafina powinna być ciepła, ale nie gorąca. Wsuń dłonie do parafiny, poczekaj 2-3 sekundy i wyjmij je. Powtórz to 2-3 razy. Poczekaj aż parafina zastygnie na dłoniach. Załóż foliowe rękawiczki, a na nie rękawiczki frotte, które utrzymają ciepło. Po 15-20 minutach zdejmij rękawiczki i warstwę parafiny. Ponownie posmaruj dłonie kremem. Przez dwie godziny nie myj rąk.

 

Zabieg powtarzaj raz w tygodniu. W zimie możesz przeprowadzać go częściej, 2-3 razy w tygodniu.

Przeciwwskazania do zabiegu parafinowego na dłonie

Zabiegu nie powinny wykonywać osoby, które mają na dłoniach świeże rany lub blizny, cierpią na egzemę, grzybicę lub inne choroby skóry rąk i paznokci, są uczulone na parafinę.

 

Więcej na temat manicure pielęgnacja ciała
Przeładuj

Pierwsza scena filmu "Artyści przeciw nienawiści" zaczyna się od... przekleństw Dody! Artystka zdradza kulisy tej sytuacji

zobacz 00:49