Liście laurowe
© Hrab 67/Fotolia.com

Jak i na co stosować wywar z liści laurowych

Liście laurowe
© Hrab 67/Fotolia.com

Wywar z liści laurowych to płyn pomocny w walce z łupieżem, niestrawnością oraz z dolegliwościami ze strony układu kostnego. Usuwa zanieczyszczenia z organizmu, oczyszcza nerki, wątrobę i drogi żółciowe. Pomaga również obniżyć poziom cukru we krwi, dlatego jest polecany osobom chorym na cukrzycę. Wywar stosuje się wewnętrznie i zewnętrznie.

 

W przypadku chorób zwyrodnieniowych w obrębie stawów i kości oraz cukrzycy kuracja wywarem powinna być terapią wspomagającą konwencjonalne leczenie. Wawrzynowy napar jest poważnym środkiem leczniczym, a nieprzestrzeganie zaleceń w trakcie jego stosowania może nawet doprowadzić do krwotoku wewnętrznego.

Wywar z liści laurowych na stawy i ostrogi piętowe – przepis i stosowanie

Kuracja na oczyszczanie stawów trwa 3 dni, a po 7 dniach przerwy powinna zostać powtórzona.

Wywar należy przygotowywać każdego dnia w następujący sposób:

  • 5 g liści laurowych pokruszyć i wsypać do 300 ml gotującej się wody,
  • gotować pod przykryciem przez 5 minut,
  • odstawić wywar na 5 godzin w chłodne miejsce,
  • przecedzić płyn.

Wywar pić małymi łykami co 15-20 minut w ciągu 12 godzin.

 

Warto oprócz wywaru wykonywać okłady ze zmiażdżonych liści laurowych na zmienione chorobowo miejsca. Ponadto należy pamiętać, że w czasie terapii wywarem z liści laurowych całkowicie zabronione jest spożywanie produktów zawierających białko. Podczas kuracji i kilka dni po niej kości i stawy mogą boleć jeszcze bardziej. Świadczy to o tym, że wywar działa. Ponadto w miarę wydalania soli i piasku mocz może zmieniać barwę od zielonego do jasnoczerwonego.

Sposób na obniżenie poziomu cukru we krwi – terapia wywarem laurowym

Wywar sporządza się w następujący sposób: 10 liści laurowych, włożyć do garnka, zalać 3 szklankami gotującej się wody, przykryć i odstawić na 10 godzin. Pić 1/2 szklanki 1 raz dziennie po posiłku przez 14 dni. Po miesiącu przerwy kurację można powtórzyć.

Domowy sposób na łupież – wywar z liści laurowych na włosy

Dzięki silnym właściwościom antyseptycznym, przeciwbakteryjnym i przeciwgrzybiczym wywar z liści laurowych pomaga w walce z łupieżem. Przygotowany ze szklanki wrzącej wody i 3 łyżek sproszkowanych liści wawrzynu wywar stosuje się w formie płukanki. Liście trzeba parzyć pod przykryciem przez około 25 minut. Potem należy go wystudzić i schłodzić w lodówce przez 1-3 godziny. Tak przygotowaną miksturą płukać świeżo umyte włosy. Zostawić na głowie pod ręcznikiem na godzinę i spłukać bieżącą wodą. Stosować 1-3 razy w tygodniu do ustąpienia objawów.

Skutki uboczne wywaru z liści laurowych i przeciwwskazania

Ponieważ wywar z liści laurowych ma silne działanie, należy bezwzględnie stosować się do zalecanych dawek i sposobu użytkowania – szczególnie w przypadku stosowania wewnętrznego. Ponieważ działa on oczyszczająco, przed kuracją wawrzynem (przez około 7 dni) należy wyeliminować z jadłospisu wysokoprzetworzone produkty oraz fast foody, smażone potrawy, cukier, mięso i przede wszystkim nabiał (szczególnie w przypadku, gdy kuracja dotyczy stawów i kości). W trakcie kuracji należy jeść kasze, gotowane warzywa i lekkostrawne posiłki. W przypadku przedawkowania wywaru z wawrzynu mogą pojawić się dolegliwości żołądkowo-jelitowe a w skrajnych przypadkach może nawet dojść do krwotoku wewnętrznego. Kuracja laurowa (w formie wywaru do picia) jest niewskazana dla: kobiet w ciąży i karmiących, dzieci oraz osób w podeszłym wieku.

 

Okłady i przemywanie skóry wawrzynowym wywarem może stosować każdy.


Przeładuj

Jak Paula Tumala zareagowała na wieść o ciąży bliźniaczej? Taka reakcja to zupełna normalność!

zobacz 01:36